Zmiana formy testu szóstoklasitów od 2015

AKTUALNOŚCI, POLSKA

Na przyszły rok zapowiadane są zmiany w sposobie przeprowadzania egzaminu szóstoklasistów. Nowa formuła sprawdzianu od 2015 roku ma już obowiązywać. Najważniejsza z zapowiadanych zmian to wprowadzenie dwóch części egzaminu – pierwsza będzie obejmowała wiedzę z języka polskiego i przedmiotów ścisłych, natomiast druga umiejętności z zakresu języka obcego.

Pierwsza część egzaminu kończącego naukę w szkole podstaowej będzie sprawdzała umiejętności ucznia z zakresu języka polskiego oraz matematyki, które będą testowane w zadaniach osadzonych dodatkowo w kontekście przyrodniczym lub historycznym. Ta część ma trwać 80 minut, po czym uczniowie będą przystępowali do drugiego egzaminu.

stock.xchng

stock.xchng

Tym razem testowana będzie wiedza z języka obcego. Ma to nawiązanie do nowej podstawy programowej, według której wszyscy uczniowie mają obowiązek uczenia się języka obcego już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Do wyboru ma być sześć języków: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski. Druga część będzie krótsza, ponieważ będzie trwała jedynie godzinę lekcyjną (45 minut).

Wyniki będą uwzględniane w osobnej punktacji z części pierwszej (z wyszczególnieniem oceny z języka ojczystego i matematyki) oraz osobno z drugiej części i wyrażone mają być w procentach, podobnie jak ma to miejsce na maturze.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/szostoklasisci-pisali-egzamin-po-raz-ostatni-w-takiej-formie,413749.html, http://www.polskatimes.pl/artykul/3385069,sprawdzian-szostoklasisty-2014-ostatni-test-w-formule-obowiazujacej-od-2002-roku,id,t.html?cookie=

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry