„Bojkotuj okupantów” dzięki smartfonowi

AKTUALNOŚCI, INTERNET, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Na Ukrainie można zaobserwować rodzącą się falę nowego rodzaju sprzeciwu wobec Rosjan, a ściślej mówiąc, wobec towarów, które zostały wyprodukowane na terytorium tegoż państwa. Główna oś owego sprzeciwu opiera się na wykorzystaniu „Bojkotuj okupantów” – aplikacji na smartfony, która jest w stanie odkryć miejsce pochodzenia sprawdzanych dóbr.

boukot okupanta

Aplikacja ta, działająca na urządzeniach z zainstalowanym Androidem, po zeskanowaniu kodu kreskowego, za pomocą aparatu fotograficznego komórki, jest w stanie wskazać, dzięki Google Play, w którym kraju – Ukrainie lub Rosji, został wyprodukowany sprawdzany towar. Póki co szacuje się, iż nowa funkcja została ściągnięta i zainstalowana przez, około, 10 tys. do 50 tys. użytkowników.

„Bojkotuj okupantów” jest traktowana dwojako. Ze strony Ukraińców, jest to dobry sposób na manifestację polityki Kremla, wyrażającej się chociażby w marcowej aneksji Krymu lub aktualnych działaniach na wschodzie tego państwa. Jednocześnie aplikacja ta może doprowadzić do zwiększenia napięcia między Moskwą a Kijowem, lub zaszkodzić wizerunkowi Ukrainy w Rosji.   

mh

Źródło: bbc.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry