Czego boi się papież Franciszek, i jakie błędy popełnia?

AKTUALNOŚCI, STYL ŻYCIA, ŚWIAT

Na ostatnim spotkaniu z belgijską młodzieżą z Gandwy papież Franciszek udzielił obszernego wywiadu. Z wyemitowanej w piątek rozmowy można dowiedzieć się, czego boi się papież Franciszek, dlaczego jest takim szczęśliwym człowiekiem oraz jakie błędy popełnia w życiu. Franciszek odniósł się także do ostatniego oskarżenia , które głosiło „Ten papież, który mówi o biednych, to komunista”.

fot.Tomaz Silva/ABr/cc3.0

fot.Tomaz Silva/ABr/cc3.0

Na samym początku rozmowy Franciszek zaznaczył, że czuje się zobowiązany do tego, aby odpowiedzieć na wszystkie niepokoje duchowe młodego pokolenia. Podkreślał, że udzielając odpowiedzi na nurtujące młodzież pytania, czuje się pomocny w tym, co jest najcenniejsze. Papież zapytany o to, czego się boi, odpowiedział – „Siebie samego”. Dodał także, że jest absolutnie szczęśliwy. „Mam spokój wewnętrzny, wielki pokój. To szczęście, które przychodzi z wiekiem” – wspomniał w rozmowie.

Ojciec święty nawiązał także do tego, że ok. dwóch miesięcy temu został nazwany „komunistą” ze względu na troskę o najbiedniejszych. W rozmowie z młodzieżą wielokrotnie podkreślał, że „To jest sztandar Ewangelii, ubóstwo bez ideologii, biedni są w centrum Ewangelii. Według mnie serce Ewangelii należy do ubogich Jezusa”.

Franciszek wyznał także, że nie potrafi się ustrzec błędów. „Popełniałem błędy i wciąż je popełniam. Mówi się, że człowiek jest jedynym zwierzęciem, które dwa razy upada w tym samym miejscu. Pomyłki z mojego życia były moimi wielkimi nauczycielami” – wyjaśniał zgromadzonym. Jako jeden ze swoich błędów, papież wymienił to, że został prowincjałem jezuitów w wieku 36 lat. Stwierdził, że wiele nauczył się w życiu, ale nadal błądzi.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-papiez-zwierzyl-sie-mlodziezy-jestem-absolutnie-szczesliwy,nId,1404614, http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1092294,Papiez-Franciszek-najbardziej-boje-sie

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry