Dni otwarte – rozlicz PIT w Urzędzie Skarbowym lub galerii handlowej

AKTUALNOŚCI, BIZNES, PODATKI, POLSKA

W sobotę w całej Polsce odbywała się akcja pomocy w wypełnianiu zeznań podatkowych, których ostateczny termin złożenia mija 30 kwietnia. Pomoc w rozliczeniu PIT-u można było uzyskać w każdym Urzędzie Skarbowym oraz w galeriach handlowych w większych miastach.

pit37

„Urzędy będą czynne w godzinach od 9.00 do 13.00” – deklarowała przed akcją Zofia Grabowska z Urzędu Skarbowego na warszawskim Ursynowie. Zaznaczała również, że kierownictwo niektórych placówek mogło zdecydować o wydłużeniu czasu przyjmowania zainteresowanych, a wszystkich informacji można było dowiedzieć się na stronie internetowej odpowiedniego urzędu. „W urzędzie skarbowym dowiemy się jak wypełnić PIT przez Internet” – zapowiadał zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Nowym Sączu, Zbigniew Majka. To miało być celem nadrzędnym urzędników, aby uświadamiać coraz większą część społeczeństwa o możliwości sprawniejszego i pewniejszego wysyłania e-deklaracji.

„Pomoc będzie można też uzyskać w galeriach handlowych” – podkreślała Zofia Grabowska z US w Warszawie. Pracownicy skarbówki obsługiwali petentów w galeriach handlowych od godziny 10.00 do 14.00, a wszystko odbywało się oczywiście drogą elektroniczną. Pracownicy mieli za zadanie wyjaśniać wszelkie wątpliwości, a także oswajać z elektronicznymi wersjami zeznań podatkowych.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: Dni otwarte – rozlicz PIT w Urzędzie Skarbowym lub galerii handlowej, http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/788886,pit-urzednicy-skarbowi-pomoga-wypelnic-rozliczenie.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry