Berlusconi ma resocjalizować się ze zwierzętami?

AKTUALNOŚCI, ŚWIAT

Silvio Berlusconi został prawomocnie skazany za oszustwa podatkowe, których dokonywał piastując m.in. urząd premiera Włoch. Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt i Środowiska zaproponowało, aby Berlusconi swoją winę odpracował w stajni lub w schronisku dla zwierząt.

393px-Silvio_Berlusconi_(2010)

Stowarzyszenie Aidaa, o którym mowa wyżej, wyszło do sądu w Mediolanie z propozycją zapewnienia miejsca dla byłego premiera w jednej ze swoich stajni w Umbrii lub w schronisku dla psów i kotów. Miejsca te są świetnie przystosowane do przyjmowania osób wymagających resocjalizacji – wielu hazardzistów wychodziło tam z uzależnienia od gier, zajmując się zwierzętami. „Mamy gotowy pełny program zajęć, który pomoże byłemu premierowi zdobyć nowe kwalifikacje i przejść resocjalizację” – poinformował szef stowarzyszenia, Lorenzo Croce.

Berlusconi za oszustwa podatkowe w telewizji Mediaset, będącej jego własnością, został skazany w sierpniu ubiegłego roku. Przyznano mu karę 4 lat więzienia (ze względu na amnestie zmniejszono do 9 miesięcy), ale ze względu na wiek, nie będzie on pozbawiony wolności. W czwartek sąd ma podjąć decyzję dotyczącą sposobu odbycia kary przez byłego premiera Włoch. Prawdopodobnie sąd weźmie pod uwagę propozycję stowarzyszenia. Jeśli nie – Berlusconi może dostać 9-miesięczny areszt domowy.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.sfora.pl/swiat/Berlusconi-bedzie-sie-resocjalizowac-w-stajni-a66435, http://wyborcza.pl/1,75477,15753820,Berlusconi_moze_przejsc_resocjalizacje__pracujac_w.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry