Opracowano nową metodę syntezy grafenu

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Instytut Zaawansowanych Technologii Samsung (SAIT) wraz z Wydziałem Nowych Technologii Materiałowych przy koreańskim Uniwersytetcie Sungkyunkwan opracowały innowacyjną metodę syntezy grafenu.

sxc/sardinelly

sxc/sardinelly

Metoda SAIT oraz Uniwersytetu Sungkyunkwan zakłada syntezę większych, ale pojedynczych kryształów na półprzewodniku, dzięki czemu zachowane zostają właściwości elektryczne i mechaniczne materiału. Następnie, na tak przygotowane podłoże, kolejno nanosi się poszczególne warstwy skrystalizowanego grafenu. Takowa metoda może okazać się kamieniem milowym w sposobie syntezy, a co za tym idzie, może przyczynić się do szybszego wyparcia krzemu i powszechniejszego użycia grafenu  w przemyśle elektronicznym.

Rezultaty prac tego zespołu zostaną przedstawione na łamach kwietniowego „Science Magazine and Science Express”, zaliczanych do najbardziej prestiżowych czasopism naukowych na świecie. Współpraca tychże ośrodków, dotyczące badań nad nanotechnologią, trwa od 2006 r. Jest ponadto współfinansowana z budżetu Ministerstwa Nauki, Informatyki i Technologii Przyszłości.

mh

Źródło: pcformat.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry