Hillary Clinton zaatakowana butem podczas przemówienia

AKTUALNOŚCI, ŚWIAT

Hillary Clinton, szefowa amerykańskiej dyplomacji, została zaatakowana w czasie wystąpienia publicznego na konferencji w Las Vegas. Clintona na scenie przywitana została butem, który poleciał w jej kierunku. Dzięki dobrego refleksowi udało jej się uniknąć zagrożenia.

Hillary Clinton uczestniczyła w konferencji zorganizowanej przez inst
479px-Hillary_Clinton_official_Secretary_of_State_portrait_cropytucję zajmującą się gospodarką odpadami, która miała miejsce w Mandalay Bay Hotel & Casino w Las Vegas. Szefowa administracji Stanów Zjednoczonych miała wygłosić przemówienie na ten temat, ale okazało się, że komuś ten pomysł się nie spodobał. Refleks uchronił 67-letnią Clinton przed uderzeniem butem, który leciał w jej kierunku.

„To był nietoperz?” – zapytała półżartem Clinton, po czym dodała – „Mój Boże, nie wiedziałam, że gospodarka odpadami budzi tu takie emocje. Dzięki Bogu, że nie gra w softball jak ja.” CNN podaje, że butem rzuciła nieznana kobieta. Ochronie udało się ją zatrzymać, ale nie ma jeszcze oficjalnych informacji w tej sprawie. Nie wiadomo także, przeciwko czemu chciała w ten sposób zaprotestować. Bardzo prawdopodobne, że kobieta chciała wyrazić swój sprzeciw przeciwko nieoficjalnym planom Hillary dotyczącym kandydowania na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.bbc.com/news/world-us-canada-26982860, http://www.usatoday.com/story/news/politics/2014/04/10/hillary-clinton-shoe-las-vegas-speech/7564937/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry