Pierwszy „przezroczysty” samochód od Land Rovera!

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, SAMOCHODY, ŚWIAT, WIADOMOŚCI

Firma Land Rover zaprezentowała ostatnio nowinkę technologiczną pod nazwą Transparent Bonnet Cencept, która sprawia, że samochód staje się przezroczysty. Niewidzialny samochód z filmów o agencie 007 powoli przestaje być fikcją. Technologia TBC zostanie przedstawiona na targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku.

Przezroczystość w nowym Land Roverze to oczywiście odpowiednie rozwiązania technologiczne, których zastosowanie ma za zadanie znacznie ułatwić poruszanie się w terenie. Transparentna ma być maska oraz przedni zderzak, co nie oznacza, że będzie wykonana z przezroczystych materiałów. Widoczność terenu znajdującego się pod maską ma być uzyskana dzięki systemowi kamer, które będą wyświetlały na bieżąco obraz spod samochodu, na jego masce. Zamontowane przy zderzaku kamery mają przenosić obraz do wyświetlacza head-up, który będzie generował go na masce. Takie rozwiązania mają sprawdzać się nie tylko w terenie, ale również w czasie jazdy po mieście.

Swoje rozwiązanie Land Rover prezentuje w filmie:

Sceptycy uważają, że problematyczne mogą okazać się zamontowane kamery, które przy jeździe w terenie bardzo szybko będą ulegały zabrudzeniu. Nie mniej jednak, zdaniem producenta, to ogromny krok w kierunku kolejnych innowacji. Więcej szczegółów na temat technologii Transparent Bonnet Concept będzie można poznać 19-27 kwietnia na targach motoryzacyjnych New York International Motor Show.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.landrover.com/gb/en/lr/new-age-of-discovery-reveal/, http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/land;rover;discovery;vision;z;przezroczysta;maska,79,0,1513551.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry