Amazon daje 5 tys. dolarów za odejście z pracy

AKTUALNOŚCI, INTERNET, STRONY WWW, ŚWIAT

Tradycją w firmie Amazon stało się rokroczne wysyłanie do pracowników listów z propozycją „Pay to Quit” – 5 tysięcy dolarów za odejście z pracy. „Chcemy, by ludzie zastanowili się czego tak naprawdę chcą” – argumentuje swoje postępowanie Jeff Bezos, szef korporacji. Uspokaja jednocześnie, że nie chce, aby pracownicy opuszczali firmę.

amazon

Co roku każdy z pracowników, każdego z centrów dystrybucyjnych Amazona, otrzymuje list od szefa korporacji, który zatytułowany jest „Nie przyjmuj tej oferty”. W środku znajduje się prosta propozycja – jeśli pracownik zdecyduje się odejść z pracy otrzyma jednorazowy zastrzyk gotówki. Początkowa oferta 2 tys. dolarów z każdym kolejnym rokiem wzrasta o tysiąc, a maksymalna oferowana premia to 5 tys. dolarów. „Mamy nadzieję, że nie przyjmą naszej oferty. Chcemy, by zostali” – komentuje sytuację Jeff Bezos, szef korporacji.

Według zarządu Amazona taka oferta ma jeden cel – zmuszenie pracowników do zastanowienia się nad swoim miejscem w firmie. Okazuje się bowiem, że osoby wykorzystujące tę ofertę to w większości najmniej pożyteczni pracownicy. Biuro prasowe Amazona podaje, że jedynie bardzo mały procent pracowników skorzystało kiedykolwiek z oferty i odeszło z firmy. Odsetek ten wynosi mniej więcej 3 proc., czyli tyle ile w firmie Zappos, z której Amazon zaczerpnął inspirację do tego projektu po przejęciu udziałów 5 lat temu.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.usatoday.com/story/money/business/2014/04/10/amazon-pay-to-quit/7560259/, http://money.cnn.com/2014/04/11/technology/amazon-pay-to-quit/, http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/705493,1101663-Amazon–5000-dolarow–jesli-zrezygnujesz-z-pracy.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry