Polak oskarżony o kradzież tajnych brytyjskich dokumentów

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, ŚWIAT

W Wielkiej Brytanii zatrzymano, z związku z kradzieżą utajnionych dokumentów dotyczących brytyjskich okrętów atomowych, Polaka – pracownika fabryki Plymouth. Dokumentacja zawiera plany brytyjskiej marynarki wojennej. Oskarżony 31-letni Marcin K. nie przyznał się, przed sądem w Torquay, do winy.

stock.xchng

stock.xchng

Do popełnienia przestępstwa miało dojść pomiędzy 21 marca a 10 kwietnia. Marcina K. aresztowano w ostatni czwartek, o godz. 18:40 czasu lokalnego, w jednym z hoteli. Polak miał przy sobie dokumenty, których poszukiwano. Wykradzione dokumenty, które znalazły się w posiadaniu mężczyzny, dotyczą okrętów wojennych Royal Navy oraz atomowych łodzi podwodnych.

Brytyjska policja podaje, że dokumenty zostały wykradzione w Stoczni Devenport, jednemu z pracowników firmy Babcock. Polak zatrudniony był w fabryce, której odbiorcami były firmy związane z przemysłem lotniczym, wydobywczym itp. To miało ułatwić mu sprawę. Wykradzione dane Marcin K. chciał spieniężyć oferując je przedstawicielowi Ambasady Polskiej w Londynie. Brygada antyterrorystyczna Scontland Yardu przygotowała zasadzkę, w miejscu, w którym mężczyźni umówili się na sfinalizowanie transakcji.

Polakowi przebywającemu w Wielkiej Brytanii, postawiono zarzut kradzieży dokumentów brytyjskiej marynarki wojennej. Marcin K. zatrzymany został przez kontrwywiad Royal Navy pod zarzutem szpiegostwa, chociaż nie wiadomo na czyją rzecz miał działać. Aktualnie mężczyzna przebywa w areszcie, gdzie pozostanie do 28 kwietnia.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/polak-podejrzany-o-kradziez-dokumentow-dotyczacych-brytyjskich-okretow-atomowych,418019.html, http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/456074,ukradl-dokumenty-royal-navy-chcial-przekazac-je-polskiej-ambasadzi

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry