Szympansy zrobiły drabinę i uciekły z zoo w Kansas City

AKTUALNOŚCI, STYL ŻYCIA, ŚWIAT, ZWIERZĘTA

W zoo w Kansas City, znajdującego się w centrum Stanów Zjednoczonych, doszło do niecodziennej ucieczki. Siedem szympansów skonstruowało własnymi siłami prowizoryczną drabinę z gałęzi i wydostało się na wolność. Zwierzęta zwabiono z powrotem do ogrodu zoologicznego.

sxc

sxc

„Szympansy są sprytne” – skomentował sytuację Randy Wisthoff, dyrektor ogrodu zoologicznego. Jego zdaniem, jedna z małp złamała lub znalazła, znajdującą się na terenie wybiegu, gałąź i oparła ją o mur. Prawdopodobnie przypadkowo zauważyła, że można po niej wspiąć się i wydostać za ogrodzenie, a następnie pokazała ten sposób innym małpom.

Takim sposobem siedem szympansów znalazło się poza ogrodem zoologicznym. Zwierzęta przez około godzinę pozostawały poza wybiegiem, ponieważ opiekunowie musieli znaleźć sposób na zwabienie ich z powrotem. Pomocne okazały się owoce i warzywa, czyli smakołyki uwielbiane przez szympansy. Aktualnie małpy znajdują się znowu na wybiegu.

Ogród zoologiczny w Kansas City to 82-hektarowe zoo, które sześć lat temu zostało wybrane najlepszym ogrodem w Stanach Zjednoczonych. Szympansy to jedne z 1300 zwierząt, które przebywają na terenie tego zoo. Ciekawostką jest, że DNA tych małp różni się od ludzkiego tylko o 6%, dlatego nikogo nie zdziwiła spektakularna ucieczka szympansów.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://fox4kc.com/2014/04/10/chimpanzees-out-of-their-enclosure-at-kansas-city-zoo/, http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140413/KRAJSWIAT/140419866

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry