Chrzciny statku w Stoczni Gdańskiej

AKTUALNOŚCI, POLSKA

W Stoczni Gdańskiej ochrzczono kolejny statek, którego budowa zaczęła się około sześć lat temu. Syn Antares, bo tak nazwano ogromny gazowiec, niedługo wypłynie na szerokie wody. Obecny na uroczystości Lech Wałęsa podkreślał, że ten statek to dowód na potencjał stoczni i trzeba zrobić wszystko, aby budować kolejne statki.

fot. newsfix.pl

fot. newsfix.pl

1

Syn Antares – najnowszy ze statków wybudowanych w całości w Stoczni Gdańskiej – został ochrzczony po sześciu latach od momentu rozpoczęcia jego budowy. Matką chrzestną statku została krewna jednego z głównych akcjonariuszy firmy Synergas. Jednak najważniejszą osobistością na uroczystości był Lech Wałęsa, który w ostatnim czasie bardzo mocno zaangażował się w sprawy związane ze Stocznią Gdańską. Prowadzi negocjacje dotyczące pomocy dla stoczni, uczestniczył w rozmowach między Agencją Rozwoju Przemysłu, Ministerstwem Skarbu Państwa i szefem Gdańsk Shipyard Group, ukraińskim inwestorem Siergiejem Tarutą.

„Zawsze starałem się wspierać stoczniowców. Był taki okres, kiedy wszystko umierało, więc trudno być przy umieraniu. Ale ponieważ stocznia żyje to ja tutaj jestem” – mocno akcentował w swoim przemówieniu były prezydent. Jeszcze przed uroczystością Wałęsa opublikował zdjęcia projektu statku na swoim blogu i napisał, że Syn Antares jest nadzieją na odbudowanie kolebki Solidarności. „Gdzie można pomóc, jestem i będę” – czytamy we wpisie.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://lechwalesa.blog.pl/, http://www.tvn24.pl/pomorze,42/stocznia-gdansk-wciaz-zyje-ochrzcili-statek-po-szesciu-latach-budowy,418915.html, http://www.wprost.pl/ar/444545/Po-szesciu-latach-ochrzcili-statek-Walesa-Stocznia-zyje/


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry