Skan dłoni zastąpił portfel

AKTUALNOŚCI, BIZNES, INTERNET, ŚWIAT

W szwedzkim Lund w 15 sklepach i restauracjach wprowadzono nową formę płatniczą – skan dłoni. Ta innowacyjna metoda sczytuje poprzez specjalny skaner, niepowtarzalny dla każdego człowieka układ żył.

stock.xchng

stock.xchng

Fredrik Leinfand, student miejscowego uniwersytetu i jednocześnie pomysłodawca takowej formy płatności, tłumaczy, iż to nowe rozwiązanie podsunęło mu życie, a dokładniej, tracenie czasu w zbyt długich kolejkach w supermarkecie. Skan dłoni jest bowiem dużo szybszą metodą płatności niż karta kredytowa, a tym bardziej pieniądze.

Pobór pieniędzy odbywa się poprzez przyłożenie dłoni do urządzenia skanującego oraz wpisanie czterech ostatnich cyfr numeru telefonu. To wystarczy, aby ten innowacyjny terminal pobrał należną kwotę z konta klienta. Uprzednio trzeba jednak zarejestrować się w specjalnej bazie. Wszyscy, chcący korzystać z tej innowacyjnej formy płatności, muszą udać się do sklepu, w którym znajduje się odpowiedni terminal, gdzie trzykrotnie skanują swą dłoń, a także wpisują dwa numery – telefonu i ubezpieczenia społecznego. Do pełnoprawnego korzystania z systemu należy jeszcze aktywować wysłany przez administratorów link.

Póki co w bazie tej znajduje się ponad 1,5 tys. osób, których, podobnie jak miejsc oferujących takową płatność, przybywa.

mh

Źródło: lunduniversity.lu.se

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry