USS Zumwalt – nowy nabytek amerykańskiej armii

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, ŚWIAT

Marynarka Stanów Zjednoczonych przyjęła w swoje szeregi nowy okręt – niszczyciel USS Zumwalt. Jego budowa kosztowała 7 mld USD, jednak kwotę tę rekompensują osiągi ochrzczonego nabytku – jest to największy tego typu okręt w marynarce Stanów Zjednoczonych, ponadto jest najnowocześniejszą jednostką na świecie. Został on wyprodukowany przez General Dynamics, na zamówienie Pentagonu.

800px-Flag_of_the_United_States.svg

Podstawę wyposażenia USS Zumwalt stanowi technologią, dzięki której możliwe jest śledzenie oraz atakowanie okrętów podwodnych, ostrzeliwanie celów rozlokowanych na lądzie, takich jak choćby systemy ochrony wybrzeża. Ponadto będzie on zaopatrzony w pociski niskopułapowe, pozwalające na ominięcie i oszukanie radarów.  

Planowane jest także zamontowanie broni laserowej, najnowocześniejszych systemów odpowiadających za wykrywanie pocisków balistycznych, a także działa elektromagnetycznego, które znajduje się jeszcze w fazie testów. Paradoksalnie do obsługi tak nowoczesnego uzbrojenia, potrzebna będzie zaskakująco mała liczba marynarzy. Dzięki wewnętrznej sieci sterowania systemem, Zumwalt będzie potrzebował załogi liczącej jedynie 130 członków. Dla porównania, Arleigh – Burke, niszczyciel przeciętnej klasy, nieposiadający takowego systemu, wymaga obsługi aż 2010 marynarzy.

mh

Źródło: businessinsider.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry