Dzwon im. Jana Pawła II jest już na Wawelu

AKTUALNOŚCI, POLSKA

W środę na Wzgórze Wawelskie dotarł dzwon „Jan Paweł II”, nazwany tak na cześć polskiego papieża. Na chwilę obecną można oglądać go na dziedzińcu przed katedrą, ale już za kilka tygodni zostanie zawieszony w Wieży Srebrnych Dzwonów.

sxc/hisks

sxc/hisks

Dzwon waży pół tony i mierzy 93 centymetry średnicy. Odlany jest z brązy, a w jego strukturę wtopiono podarowany przez kard. Stanisława Dziwisza złoty medal. Był to prezent wybity na pamiątkę 50-lecia kapłaństwa Karola Wojtyły. „Nolite timere!” (w przekładzie na polski „Nie lękajcie się!” – to sentencja, która została umieszczona na dzwonie. Była to myśl przewodnia pontyfikatu Jana Pawła II. „Mamy się nie lękać. Mamy być ludźmi nadziei, którzy wybierają przyszłość, pamiętając o tym, że Bóg jest z nami” – podkreślał ks. prałat Zdzisław Sochacki, proboszcz parafii archikatedralnej na Wawelu.

„Dźwięk dzwonu jest przejmujący i zabrzmiał daleko. Myślę, że wszyscy przejęliśmy się tą chwilą i jesteśmy bardzo radośni„ – podkreślał w swoim przemówieniu ks. Sochacki. Dzwon im. Jana Pawła II ma być poświęcony przez kard. Dziwisza w Niedzielę Wielkanocną o godz. 09:45, a następnie zostanie przygotowany do zawiśnięcia w Wieży Srebrnych Dzwonów Katedry na Wawelu. Zajmie miejsce tuż obok znajdujących się tam dzwonów takich jak „Herman” z 1271 roku, „Zbyszko” z 1423 roku oraz „Maciek” z 1669 roku.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1102327,Jan-Pawel-II-dotarl-na-Wawel, http://fakty.interia.pl/raport-kanonizacja-jana-pawla/aktualnosci/news-dzwon-jan-pawel-ii-jest-juz-na-wzgorzu-wawelskim,nId,1410841

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry