Krokodyle – wegetarianie mają delikatniejszą skórę

AKTUALNOŚCI, STYL ŻYCIA, ŚWIAT, ZWIERZĘTA

Krokodyle nie karmione mięsem są tańsze w utrzymaniu oraz mają ładniejszą skórę. Do takich wniosków, poprzedzonych badaniami, doszli przedstawiciele firmy Padenga Holdings, do której należy eksperymentalna hodowla tychże gadów.

fot.Leigh Bedford/cc.2.0

fot.Leigh Bedford/cc.2.0

Decyzja o zmianie diety podyktowana była kryzysem ekonomicznym, który nawiedził Zimbabwe w 2006 r. Sposób karmienia, zbliżony do tego naturalnego, okazał się zbyt drogi dlatego też postanowiono o zmianie jadłospisu gadów. Serie badań wykazały, iż tańszym a jednocześnie równie wartościowym pokarmem jak mięso, jest mieszanka koncentratu białka, witamin i minerałów.

Oliver Kamundimu, dyrektor finansowy tejże firmy, ponadto zapewnia, iż skóra krokodyli, z diety których wykluczono mięso, jest dużo delikatniejsza, aniżeli gadów karmionych w sposób najbardziej zbliżony do naturalnych. Padenga Holdings, trudniąca się sprzedażą krokodylich skór dla domów mody, tłumaczy, że skóry gadów przez nich hodowanych przeznaczone są choćby na torebki, dlatego też jakość tego materiału jest dla nich ważniejsza, niż cena hodowli.

mh

Źródło: uk.reuters.com, tvnmeteo.tvn24.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry