Tłuste jedzenie uzależnia

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ŚWIAT, ZDROWIE I URODA

Francuskie Państwowe Centrum Poszukiwań Naukowych opublikowało wyniki badań, które jasno przedstawiają niekorzystny wpływ tłustych posiłków na ludzki mózg. Według tychże danych, wysokokaloryczne jedzenie wpływa tak samo na nasz mózg jak narkotyki, a ponadto można się od niego tak samo silnie uzależnić.   

stock.xchng

stock.xchng

Tajemnica tak silnych właściwości uzależniających tkwi w trójglicerydach, tłuszczach prostych, które są w stanie wpływać na znajdujący się w mózgu ośrodek przyjemności, tak samo, jak narkotyki. Ośrodek ten za każdym razem domaga się coraz większej ilości substancji, w tym przypadku potraw zawierających wysoką ilość trójglicerydów, która wywołać ma  uczucie przyjemności.  

Od dawno spodziewano się, iż ośrodek przyjemności pełni istotna rolę w zaspokajaniu chociażby potrzeb odżywiania, jednak dopiero to francuskie Centrum Poszukiwań Naukowych, wykazało, jak dalece destrukcyjny wpływ mają tłuszcze proste, skupione w posiłku w zbyt dużej ilości. Mózg niesamowicie szybko przyzwyczaja się do wysokiej ilości spożywanych tłuszczy, jednocześnie domaga się coraz większej ich ilości, przy czym wcale nie wysyła impulsów sygnalizujących takową potrzebę, doprowadzając tym samym organizm do różnego rodzaju chorób, takich jak otyłość.

mh

Źródło: wprost.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry