Zygmunt Bauman na liście najbardziej wpływowych intelektualistów

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA

Najbardziej wpływowymi intelektualistami na świecie, według szwajcarskiego Instytutu Gottlieba Duttweilera (GDI), są Zygmunt Bauman i publicystka „Washington Post” –  Anne Applebaum, która również związana jest z Polską.

fot.Mariusz Kubik

fot.Mariusz Kubik

Instytut GDI już po raz drugi stworzył ranking 100 najbardziej wpływowych intelektualistów współczesnego świata. Wśród nazwisk zapisanych na liście znajdują się te należące do autorów książek, naukowców lub filozofów, ale nie znajdzie się tak polityków oraz aktywistów społecznych. To właśnie tych stu znanych ludzi dociera ze swoimi poglądami i pomysłami do największej liczby ludzi na świecie.

Al Gore, były kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych, został uhonorowany pierwszym miejscem w rankingu „Global Thought Leaders” Według instytutu jest on obecnie bardziej cenionym myślicielem niż politykiem. Pierwsze miejsce przypadło mu za stworzenie „blogalnego planu Marshalla” – ekologicznej koncepcji uratowania planety, którą opisał w autorskiej książce „Earth in the Balance” (Ziemia w równowadze). Drugie miejsce zajął filozof i socjolog z Niemiec, Jurgen Habermas. Trzecim wyróżnionym jest autralisjki etyk Peter Singer. Zugmunt Bauman zajął 73. miejsce, natomiast Anne Applebaum uplasowała się na 27. pozycji w rankingu.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://wyborcza.pl/1,75248,15830600,Zygmunt_Bauman_wsrod_100_najbardziej_wplywowych_myslicieli.html, http://www.wprost.pl/ar/444997/Applebaum-i-Bauman-na-liscie-najbardziej-wplywowych-intelektualistow/


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry