Awaryjne lądowanie samolotu Malaysia Airlines

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, ŚWIAT

Kolejny samolot malezyjskich linii lotniczych miał awarię, ale na szczęście udało się opanować sytuację i zapobiec katastrofie. Z powodu uszkodzenia podwozia samolot wiozący na pokładzie 166 pasażerów musiał w trybie pilnym lądować awaryjnie na lotnisku w Kuala Lumpur.

Delta_Air_Lines_Boeing_737-800_cabin

Malaysia Airlines poinformowały w niedzielę, że w Boeingu 737-800 pojawiła się awaria, która zmusiła samolot do zawrócenia. Kłopoty techniczne w maszynie uniemożliwiły dalszy lot. Przymusowe lądowanie na lotnisku w Kuala Lumpur spowodowane było eksplozją jednej z opon na kole podwozia. Opona wybuchła w prawej części nadwozia w czasie startu i gdyby zostało ono schowane, płonąca guma mogłaby spowodować pożar na pokładzie.

Piloci zmuszeni byli do awaryjnego lądowania, które udało mi się mimo braku jednej z opon. Żadnemu ze 166 pasażerów nic się nie stało. Planowany lot miał odbyć się ze stolicy Malezji – Kuala Lumpur do Bangalore w Indii, ale awaria zmusiła pilotów do godzinnego krążenia nad cieśniną Malakka. Piloci zrzucali tam paliwo, co miało zmniejszyć wagę samolotu, by w czasie lądowania zminimalizować ryzyko pożaru. Awaryjne lądowania na lotnisku, z którego samolot wystartował kilkadziesiąt minut wcześniej, udało się bez problemów.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.rp.pl/artykul/11,1103684-Awaryjne-ladowanie-malezyjskiego-samolotu.html, http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1105213,Malezja-awaryjne-ladowanie-Boeinga-737

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry