Katowice: tysiąc osób na śniadaniu wielkanocnym dla ubogich

AKTUALNOŚCI, POLSKA

W czasie świątecznego śniadania w Niedzielę Wielkanocną w Katowicach spotkało się tysiące ubogich osób, którym doskwiera nie tylko bieda i bezdomność, ale także samotność. Górnośląskie Towarzystwo Charytatywne po raz kolejny zorganizowało tradycyjny poczęstunek.

1383852_lots_of_easter_eggs_2

Górnośląskie Towarzystwo Charytatywne rokrocznie, z pomocą wolontariuszy, organizuje uroczyste śniadanie wielkanocne dla osób skrajnie ubogich, samotnych oraz bezdomnych. Jedynym warunkiem uczestniczenia, które stawia organizacja, jest schludny ubiór i trzeźwość. W ubiegłym roku wspólne śniadanie zjadło ponad 600 gości, a w tym roku organizatorzy doliczy się ponad 1 000 osób. Z tego względu posiłek podzielono na kilka tur, ponieważ Biała Sali przy ul. Jagiellońskiej jest w stanie pomieścić ok. 370 osób.

„Wie pan, jak się nie ma swojego domu to… to jest dobre miejsce” – mówił pan Ryszard, jeden z czekających w kolejne gości. Wolontariusze zadbali o to, żeby w wielkanocnym menu nie zabrakło tradycyjnych jajek, wędlin i ciast. „Jesteśmy normalni, staramy się to robić normalnie, naturalnie. Myślę, że ta atmosfera przenosi się później na naszych podopiecznych” – podkreślał Dietmar Brehmer, założyciel Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego. Wspominał także, że nie tylko słowa są ważne, ale przede wszystkim konsekwentnie realizowane czyny.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://wyborcza.pl/1,75478,15830477,Wielkanoc_bezdomnych__Takich_osob_w_Katowicach_jest.html,

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry