Włochy sprzedają nawiedzoną wyspę

AKTUALNOŚCI, PODRÓŻE, STYL ŻYCIA, ŚWIAT

Z powodu kłopotów finansowych, włoski rząd zdecydował się na sprzedaż około 150 nieruchomości szacowanych na kwotę 500 mln euro. W gronie wystawionych do licytacji znalazła się Poveglia, wyspa uważana za jedno z najstraszniejszych miejsc na ziemi.

fot. Chris 73 / Wikimedia Commons

fot. Chris 73 / Wikimedia Commons

Poveglia, leżąca między Wenecją a Lido, aktualnie jest niezamieszkała i zamknięta dla zwiedzających. Powodem są opętania, których doświadczali ludzie, dziennikarze, badacze zjawisk paranormalnych, przebywający w obrębie tamtejszych zabudowań, m.in. XV – wiecznych klasztoru oraz zamku.

Niesława tejże wyspy sięga XIV w., kiedy to stała się ona najpierw cmentarzyskiem dla zmarłych w epidemii „czarnej śmierci”, następnie miejscem zamieszkania dla ludzi zarażonych dżumą. W XX w. na Poveglii założono szpital dla chorych umysłowo, którego przerażeni pacjenci informowali o nawiedzeniach i pojawiających się duchach małych dzieci. Placówkę zamknięto w końcu lat 60 – tych XX w., po śmierci jednego z lekarzy, który, stwierdziwszy, iż sam jest nawiedzony, popełnił samobójstwo wyskakując ze szpitalnej wieży.  

Włoskie władze liczą, iż do 6. maja 2014 r., znajdzie się inwestor, który na 99 lat wydzierżawi Poveglię oraz zamieni nawiedzone, zabytkowe mury w luksusowy hotel.

mh

Źródło: propertyobserver.com.au, independent.co.uk

Powiązane wpisy

  • Kiwi

    każdy sobie radzi jak może, ale mam nadzieję, że jednak Włosi nie sprzedadzą np. Sycylii 🙂 Wybieram się tam w te wakacje, mam już zaklepany pobyt w Messynie, byłoby nie fajnie, tym bardziej, że od kilku lat nigdzie nie byłam na wakacjach 🙂


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry