Zdjęcie satelitarne potwora z Loch Ness na Google Maps

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, INTERNET, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Zdjęcie satelitarne zrobione nad słynnym szkockim jeziorem było przedmiotem półrocznej debaty członków Oficjalnego Fanklubu Potwora z Loch Ness. Badacze doszukują się dowodów na istnienie legendarnego potwora, a jednym z nich mają być satelitarne zdjęcia z Google Maps i Apple Maps.

fot. google maps

fot. google maps

Zdjęcia satelitarne znalezione w sieci wyglądają zagadkowo. Niewyraźnie zarysowany pod taflą jeziora kształt przypomina ogromną rybę z bardzo dobrze widocznymi bocznymi płetwami. Sfotografowany kształt jest na tyle ogromny, że udało się go sfotografować z kosmosu. Według obliczeń mierzy prawdopodobnie 30 metrów długości, a zarejestrowała go satelita należąca do firmy Apple. Zdjęcie, które zostało zrobione na potrzeby aplikacji Apple Maps dostarcza kolejnych poszlak dotyczących potwora, którego istnienia nie udało się potwierdzić od niemal półtora tysiąca lat.

„Miałem niebywałe szczęście, że akurat na to trafiłem. Oglądałem zdjęcia satelitarne mojego miasta i po prostu pomyślałem, żeby spojrzeć także na Loch Ness” – poinformował jeden z brytyjskich dzienników 26-letni Andrew Dixon, jeden z dwóch odkrywców tajemniczego kształtu. Skojarzenia z legendarnym potworem nasuwają się same. Media podkreślają jednak, że satelitarne zdjęcia nie są jednoznacznymi dowodami – widoczne kształty mogą być spowodowane przez kursujące w jeziorze podwodne prądy.

Zdjęcie można obejrzeć na mapach Google pod tym linkiem: https://www.google.com/maps/@57.214107,-4.570537,457m/data=!3m1!1e3?hl=pl-PL

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,15829112,Potwor_z_Loch_Ness_sfotografowany_przez_satelity_.html, http://wiadomosci.dziennik.pl/nauka/artykuly/456689,czy-to-potwor-z-loch-ness-zobacz-satelitarne-zdjecia-z-apple-maps-i-google-maps.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry