Chińska woda (nie) pitna

AKTUALNOŚCI, PODRÓŻE, STYL ŻYCIA, ŚWIAT

Chińskie Ministerstwo ds. Gruntów i Zasobów Naturalnych poinformowało, iż niespełna 60% wody znajdującej się w kraju jest niezdatna do picia.

sxc

sxc

 Resort ten powołuje się na raport rządowy, który, po przebadaniu 4778 ujęć w 203 miastach, pokazał, że 59,6% sprawdzanych wód gruntowych zostało zakwalifikowanych do kategorii „bardzo złej” lub „dość złej” jakości. Rezultat ten jest o 2,2% gorszy, aniżeli wynik badań sprzed dwóch lat. Ponadto, w stosunku do wspomnianego już 2012 r., jakość wody poprawiła się jednie w 647 miejscach, przy pogorszeniu się aż w 754.

Tak katastrofalne wyniki najnowszych badań są wynikiem nieodpowiedniej gospodarki odpadami miejskimi oraz niesamowicie intensywnego stosowania nawozów azotowych, które dodatkowo spotęgowane są powszechnym zanieczyszczeniem rzek.

Co gorsze, badania przeprowadzane w latach 2005 – 2013 wykazały, iż przeszło 80% zanieczyszczeń gruntów ornych nie miały źródeł biologicznych. Ujawnienie tych do niedawna tajnych danych, zbiegło się z potwierdzeniem wyższej, odbiegającej od normy, liczby zachorowań na raka w szczególnie zanieczyszczonych regionach Państwa Środka.

mh

Źródło: www.telegraph.co.uk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry