Euro 2020 nie dla Polski

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Zbigniew Boniek, po posiedzeniu zarządu PZPN, poinformował, iż Polska, po wcześniejszych zapewnieniach o chęci ubiegania się, ostatecznie wycofa się z wyścigu o uczestnictwo w organizacji Euro 2020.

stock.xchng

stock.xchng

Zdaniem prezesa, nasz kraj, po organizacji poprzedniego turnieju, miał niewielkie szanse na gospodarowanie kolejnymi rozgrywkami. Związek od początku był sceptyczny co do szansy współorganizowania mistrzostw, jednak dopiero teraz oficjalnie potwierdził swoją wcześniejszą decyzję.

Mistrzostwa  Starego Kontynentu w 2020 r., z okazji 60 – tej rocznicy pierwszych rozgrywek, mają się odbyć w nowej formule, zakładającej organizację turnieju przez 13 miast z całej Europy, a nie jak do tej pory, jedno lub dwa państwa.

Polska zgłosiła kandydaturę Warszawy i Chorzowa, w charakterze miasta rezerwowego, jednak, zdaniem związku nie wytrzymałyby one konkurencji ze zgłoszeniami z 32 państw (pierwotna liczba chętnych), którym nie było dane organizowanie uprzednich mistrzostw. Na podobny krok co PZPN, zdecydowały się chociażby federacje z Finlandii, Czech i Portugalii.

mh

Źródło: sport.tvn24.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry