Wybuch bomby na dworcu kolejowym w Chinach

AKTUALNOŚCI

Do zamachu w Chinach doszło przed dworcem kolejowym w Urumczi, stolicy jednego z niebezpieczniejszych regionów Sinkiang. Bomba wybuchła raniąc ok. 50 osób. Prezydent Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping, który był w tym samym czasie w okolicy, zapowiedział zaostrzenie walki z terroryzmem.

Do wybuchu w południowej części Sinkiangu (Xunjiangu) na zachodzie Chin, doszło 30 kwietnia ok. 19:00 (13:00 czasu polskiego). Eksplozja była wynikiem podłożenia bomby, która znajdowała się w bagażu pozostawionym między wyjściem z dworca a przystankiem autobusowym. Tak przynajmniej wynika z informacji podanych przez państwową agencję prasową Xinhua, która podaje, że źródło eksplozji ustalono właśnie blisko miejsca porzucenia bagażu. Władze wciąż badają dokładne okoliczności zdarzenia, przyczynę zajścia, a także ustalają ostateczny bilans ofiar. Do tej pory do szpitali przewieziono ok. 50 rannych.

W momencie zamachu w regionie nadal przebywał prezydent Chin. Właśnie dziś zakończyła się czterodniowa wizyta Xi Jinpinga w regionie Sinkiangu, podczas której prezydent zapowiadał zdecydowane zaostrzenie walki z terroryzmem. „Tymczasem dzisiejszy incydent wykazał lukę w forsowanej przez Pekin polityce bezpieczeństwa i może być odbierany jako kompromitacja dla władz” – skomentowała zajście agencja Reutera.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/chiny;eksplozja;przed;dworcem;kolejowym,248,0,1526008.html, http://www.polskatimes.pl/artykul/3420929,chiny-wybuch-bomby-przed-dworcem-kolejowym-ranil-50-osob-zdjecia,id,t.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry