Wypłać bezdotykowo kartą z bankomatu

AKTUALNOŚCI, BANKI, BIZNES, POLSKA, ŚWIAT

Polska staje się jednym z przodujących, we wdrażaniu nowoczesnych technologii w sektorze finansowym, krajów. Staliśmy się (tuż obok Hiszpanii) krajem, w którym pieniądze z bankomatu można wypłacić nie wkładając do niego karty. Bezdotykowe bankomaty będą systematycznie wprowadzane na rynek.

stock.xchng

stock.xchng

„Włóż kartę do bankomatu” – od tego napisu powinniśmy się zacząć odzwyczajać, ponieważ do użytku publicznego wchodzą bankomaty bezdotykowe, które będą wypłacały pieniądze w trybie transakcji zbliżeniowych. To duże ułatwienie dla konsumentów, chociażby ze względu na bardzo częste problemy z „połkniętymi” przez bankomat kartami lub danymi skopiowanymi przez przestępców. Polskie instytucje finansowe rozpoczęły wprowadzanie na rynek bezdotykowych maszyn, które będą działały na zasadzie znanych już w Polsce bezdotykowych terminali płatniczych. Wystarczające do wypłacenia pieniędzy będzie zbliżenie karty do czytnika, wpisanie kodu PIN i zadeklarowanie kwoty do wypłacenia.

„Nad udostępnieniem takich urządzeń pracujemy od ubiegłego roku. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku będziemy mogli zaoferować je klientom” – poinformował dyrektor sprzedaży produktów innowacyjnych spółki Euronet Polska, Paweł Trocki. ING Bank Śląski przetestował już około 100 bezdotykowych bankomatów. W tym roku do użytku dla klientów banku ma być udostępnione kilkaset urządzeń, a docelowo wszystkie bankomaty sieci tego banku będą wyposażone w możliwość wypłat zbliżeniowych.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://serwisy.gazetaprawna.pl/finanse-osobiste/artykuly/793326,nadchodza-bankomaty-zblizeniowe-koniec-z-polykaniem-kart-przez-urzadzenie-lub-kopiowaniem-przez-przestepcow.html, http://technologia.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/457343,jezeli-chcesz-wypl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry