Sądowe rozwiązanie sprawy patentów Apple

AKTUALNOŚCI, MOBILE, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Apple od dawna broni swoich patentów, a tym razem także przed Samsungiem. Kalifornijska Federalna ława przysięgłych orzekła w ostatniej sprawie sądowej, że Samsung Electronics dopuścił się naruszenia dwóch patentów Apple’a. Oba związane są z oprogramowaniem dla smartfonów i tabletów.

apple-black

Proces przeciwko Samsungowi trwał ponad miesiąc. Ława przysięgłych przez dwa dni rozważała wyrok, ale w ostateczności przychyliła się do wniosku. Sąd uznał naruszenie dwóch patentów, ale jednocześnie oddalone rozstały roszczenia w przypadku dwóch innych. Dodatkowo odszkodowanie, przyznane producentowi, okazało się kilkunastokrotnie mniejsze niż to, o które wnioskowano. Zamiast żądanych 2,2 mld dolarów, firma otrzymała jedynie 119,6 mln dolarów.

„Orzeczenie wydane w ubiegłym tygodniu potwierdza to, co orzekły sądy w innych częściach świata – Samsung z premedytacją  ukradł nasze pomysły oraz kopiował nasze produkty” – skomentowała przebieg rozprawy rzecznika firmy Apple, Kristin Huguet. Patenty, o które toczyła się walka to rozwiązania typu automatyczny korektor pisowni, wyszukiwarka treści w danych zapisanych na telefonie lub mechanizm odblokowywania za pomocą przesunięcia.

Zaskakujący okazał się fakt, że sąd uznał naruszenie jednego patentu przez Apple. Samsung chciał otrzymać 6 mln dolarów za bezprawne wykorzystanie jego patentu dotyczącego zapisu wideo i przekazu telekonferencji, ale odszkodowanie przysądzone zostało w kwocie 158 tys. dolarów.  

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: myApple.pl,macrumors.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry