Czeburaszka – nowy Internet?

AKTUALNOŚCI, INTERNET, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Maksim Kawdżaradze, rosyjski deputowany, zaproponował swojemu państwu stworzenie własnego Internetu. Miałby on nosić nazwę Czeburaszka, w Polsce znanego szerzej jako Kiwaczek, misia koali, bohatera bajki dla dzieci. Idea ta opiera się na ograniczeniu zasięgu tejże sieci jedynie do kręgu byłych państw Związku Radzieckiego.

fotolia

fotolia

Kawdżaradze twierdzi, iż Czeburaszka zapewni swoim użytkownikom bezpieczeństwo, nie tylko przed wpływem wzorów amerykańskich oraz europejskich, co odwołuje się do wzrostu popularności poglądów nacjonalistycznych w społeczeństwie, ale również stanowiłby swoistą chronioną bazę danych dla informacji codziennie dodawanych, upublicznianych przez internautów.

Zdaniem pomysłodawcy, rosyjski Internet mógłby funkcjonować w parciu o porozumienie państw zrzeszonych w Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym, będącym próbą stworzenia wspólnoty wzorującej się na NATO, a skupiającej Rosję, Armenię, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan oraz Tadżykistan. Owa sieć byłaby ewentualnie dostępna dla mieszkańców państw regionu Azji i Pacyfiku, prawdopodobnie Chińczyków, których Internet jest stale kontrolowany przez specjalnie zatrudnionych przez władze państwowe cenzorów.

mh

Źródło: tvn24.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry