Merck Serono udostępnia aplikację MSdialog pacjentom chorym na stwardnienie rozsiane

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, STRONY WWW, ŚWIAT

Szansa na lepszą kontrolę zdrowia i lepszy kontakt z pacjentem. Takie plany ma firma Merck Serono, która wystartowała wczoraj z nowym produktem o nazwie MSdialog. Start nowej platformy zbiegł się z obchodami „Światowego Dnia Stwardnienia Rozsianego”.

MSdialog to oprogramowanie komputerowe, które wraz ze znanym już chorym na stwardnienie rozsiane pacjentom Rebismartem (urządzenie do wykorzystywane do wstrzyknięć leku) pozwoli na dokładną kontrolę procesu leczenia.

msdialog

Pacjentom, lekrzom oraz pielęgniarkom środowiskowym zostaną udostępnione funkcje dotychczas nie spotykane. Proces leczenia będzie wnikliwie monitorowany za pomocą okresowych raportów zdrowotnych wypełnianych przez pacjentów. System będzie gromadził dane o wtrzyknięciach leku (Rebif) i monitorował stan zdrowia pacjenta podczas leczenia.

Ponadto pacjenci będą mogli kontrolować za pomocą SMSów i korespondencji email umówione spotkania z lekarzami i pielęgniarkami oraz używać ich do monitorowania zaplanowanych injekcji leków.

MSdialog będzie dostępny od maja 2014 roku w wybranych krajach: Wielka Brytania, Irlandia, Fracja, Włochy, Szwajcaria, Austria, Finlandia, Portugalia, Niemcy, Belgia, Kanada, Dania, Luksemburg, Holandia oraz Szwecja. Kolejne kraje będą dołączać w najbliższej przyszłości.

źródło: Merck Serono

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry