OS X Yosemite oraz iOS 8 głównym tematem WWDC 2014

AKTUALNOŚCI, ŚWIAT

Konferencja deweloperów Apple już za nami. Fani i użytkownicy sprzętu Apple spodziewali się wielu nowości tj. iWatch, nowych iMaców, maca mini czy prezentacji nowego iPhone’a 6. Nic jednak nie zostało pokazane.

fot. apple

fot. apple

Apple skupiło się tylko i wyłączenie na oprogramowaniu. Przedstawiono nowy system operacyjny OSX Yosemite (10.10) dla komputerów osobistych, iOS8, który niedługo zagości na telefonach iPhone oraz tabletach iPad.

Z ciekawszych funkcjonalności jakie przedstawiono to jeszcze większa integracja sprzętowo programowa „ekosystemu” Apple. W nowym wydaniu OSX Yosemite, użytkownicy będą mogli dzwonić i wysyłać SMSy bezpośrednio z poziomu systemu operacyjnego (zakładając, że korzystają z iPhone’a i iOS’a 8). Ulepszono funkcje „Spotlight”, która jeszcze lepiej będzie wyszukiwać zasoby lokalne jak i internetowe(wygląda to na odrodzenie Sherlocka z OSX Panther).

System wzbogacono również o opcje zdalnego dysku internetowego, nową wersję przegladarki Safari oraz wiele innych ulepszeń. Co ciekawe przywrócono dwuwymiarowego Docka, podobnego do tego co widzieliśmy w OSX Tiger, tylko że z nowymi ikonami przypominającymi iOSa 7.

W iOs 8 usprawniono obsługę powiadomień i interakcji użytkownikiem. Ulepszono przeglądarkę internetową Safari, Mapy, Siri oraz wiele innych funkcjonalności. Wygląd interfejsu nie ulegnie zmianie i dalej będzie przypominał to co aktualnie mamy w iOS7.

Użytkownicy chętni do przetestowania OSX Yosemite jeszcze przed jesienną premierą, mogą zapisać się do programu Beta. Dzięki temu przez letnie miesiące, będą mogli korzystać z systemu i przyczynić się do ulepszenia finalnej wersji.

Zarówno iOs 8 jak i OSX Yosemite będą dostępne za darmo. iOs 8 będzie można zainstalować na:iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S, iPod Touch 5th gen,iPad 2, iPad z Retina Display, iPad Air, iPad Mini, iPad Mini z Retina Display

Co do OSX Yosemite wymagania wersji, jak na razie deweloperskiej, są następujące: iMac (mid-2007 lub nowszy) MacBook Air (late 2008 lub nowszy) MacBook (Late 2008 Aluminum, albo Early 2009 lub nowszy) Mac Mini (Early 2009 lub nowszy) MacBook Pro (Mid/Late 2007 lub nowszy)Mac Pro (Early 2008 lub nowszy) Xserve (Early 2009). Można jednak zakładać, że ten sprzęt będzie również obsługiwał finalną wersję systemu.

Zatem czekamy do jesieni na premierę iPhone’a i kolejnych miejmy nadzieje innowacyjnych produktów.

rkd

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry