Czy Panka zawojuje WSOP?

AKTUALNOŚCI, GRY, POLSKA, ROZRYWKA

Dominik Panka niedawno narobił szumu w świecie pokera, wygrywając dwa ważne turnieje i biorąc udział w słynnym World Series of Poker. Czy także tutaj sprawi sensację?

Pochodzący z Brześcia Kujawskiego Panka w tym roku wdziera się do czołówki najlepszych pokerzystów na świecie. 22-latek właściwie przyszedł „znikąd”, jeszcze w zeszłym roku odnosząc skromne sukcesy w turniejach European Poker Tour (EPT) w Londynie i Barcelonie.

flickr.com, na licencji Creative Commons

flickr.com, na licencji Creative Commons


Jednak obecny rok przyniósł w karierze pokerzysty diametralną zmianę. Zaczęło się od sensacyjnej wygranej w rozgrywanym w ramach EPT turnieju na wyspach Bahama, gdzie pokonał uznawanego za faworyta Mike’a “Timexa” McDonalda, a potem we francuskim Deauville.

Łączna kwota wygranych za te dwa turnieje wyniosła aż $1,794,994. Dla porównania, w całym roku 2013, Panka zgarnął tylko $6,104 (EPT Londyn i Barcelona).

Potencjał Polaka jest powszechnie chwalony, a wielu spodziewa się po nim kolejnych podbojów w słynnym turnieju World Series of Poker. Będzie to dla niego pierwsza wyprawa do Las Vegas, a sukces tylko potwierdziłby, że świat pokera ma do czynienia ze wschodzącym gigantem.

Panka zafascynował się pokerem jeszcze będąc dzieckiem, na dobre rozwijając swoje umiejętności w liceum. Nieco później zaczął także grę w pokera przez internet, co zdecydowanie podniosło jego umiejętności i rozumienie taktyki gry.

Swoje pierwsze turnieje na żywo, Panka zaczął rozgrywać dopiero przed dwoma laty. Początki, jak u każdego, były trudne, ale młody pokerzysta bardzo szybko się uczył, już w zeszłym roku notując pierwsze większe wygrane.

Przełomem jest jednak bieżący rok, bowiem Panka nie tylko znalazł się na pierwszym miejscu wśród polskich pokerzystów, ale został także pierwszym Polakiem, który wygrał turniej EPT.

Łączna suma wygranych wynosząca niemal dwa miliony dolarów mogłaby niejednemu przewrócić w głowie, ale Panka zaskakuje skromnością i opanowaniem, które nie opuściło go nawet w trakcie pamiętnej potyczki z „Timexem”.

Po przegranym finale, faworyt turnieju gratulował Pance, zapewniając w późniejszym wywiadzie, że o Polaku będzie jeszcze głośno. Pozostaje mieć nadzieję, że będzie można o nim usłyszeć już w trakcie odbywającego się właśnie WSOP.

Turniej rozpoczął się 27 maja, a trwać będzie do 7 lipca. Na sam koniec zaplanowany został ‚finał’ pokerowych rozgrywek, czyli turniej główny, gdzie na zwycięzcę będzie czekać wygrana w wysokości 10 milionów dolarów.

Powodzenie Panki nawet w tak mocno obstawionej konkurencji nie jest wykluczone. By się do tego przekonać, wystarczy spojrzeć na historię zwycięzców turnieju głównego WSOP, gdzie figuruje m. in. Chris Moneymaker.

Ten nieznany nikomu gracz dostał się do WSOP 2003 za pośrednictwem kwalifikacji internetowych. Jego przygoda ostatecznie skończyła się na wygranej, w czym w sporej mierze pomógł element zaskoczenia.

Sukces Moneymakera pokazał jednak, że wielkie wygrane są tak naprawdę dostępne dla każdego, kto jest gotowy poświęcić czas na naukę gry. Jego wygrana spowodowała wzrost zainteresowania grą przez internet, a środowisko pokerzystów zostało na zawsze odmienione.

Gry w pokera można spróbować samemu, dla zabawy.

Sukces Panki w dużej zbudowany został na grze dla przyjemności przez internet. Jeśli zatem komuś marzy się powtórzenie jego sukcesu, to droga do tego jest prosta.

Powiązane wpisy

  • Tomasz

    „Im 98% sure Im not going to wsop this year,” napisał Dominik 3 czerwca na swoim oficjalnym koncie 🙂 Więc chyba ktoś ma złe informacje.


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry