Dom i ogród: Surfinia – księżniczka balkonów

AKTUALNOŚCI, DOM I OGRÓD, POLSKA, STYL ŻYCIA, ŚWIAT

Pamiętam jak moja Mama uwielbiała delikatne petunie, wszystkie okna zdobiła swymi pupilkami. Tamte petunie wyparła obecnie surfinia, produkt inżynierii genetycznej. Surfinia jest odmianą petunii, jej pędy zwisają nawet do 2 metrów. Dzięki genetycznym „ manipulacjom” mamy kwiat piękny o długim okresie kwitnienia. W dobrych warunkach pogodowych kwitnie do pierwszych przymrozków.

sxc

sxc


Surfinia, jak pelargonia, lubi stanowisko słoneczne, a więc balkony, tarasy od strony południowej. Surfinii nie należy sadzić w miejscach wietrznych, na wysokich piętrach budynków, gdyż silne wiatry mogą zniszczyć całkowicie te delikatne kwiaty. Sama tego doświadczyłam, gdy mieszkałam w bloku na 11 piętrze. Wystarczyły dwa silne podmuchy wiatru i metrowe pędy znalazły się na trawniku.

Surfinie podlewamy raz dziennie, umiarkowanie ( nie znosi nadmiaru wody), nigdy po liściach, zawsze pod roślinkę.
Ważne jest, by naszą ulubienicę regularnie dokarmiać ( raz w tygodniu), najlepiej nawozem do surfinii, dostępnym w sklepach ogrodniczych. Dobrze odżywiona odpłaci się obfitym kwitnieniem. Na obfite kwitnienie ma też wpływ usuwanie przekwitniętych kwiatków (codziennie).

Dużo odmian i kolorów surfinii czyni ją tym bardziej atrakcyjną, pięknie wygląda w zwisających pojemnikach.
Powodzenia w uprawie!
AniaJot

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry