Dom i ogród: Uprawa lawendy

AKTUALNOŚCI, DOM I OGRÓD, POLSKA, STYL ŻYCIA

Miłośnikom śródziemnomorskich klimatów gorąco polecam lawendę. To wspaniała i praktyczna ozdoba ogrodu. Jeśli masz wolne miejsca w jego południowej , ciepłej części , wypełnij je lawendą. Gotowe , sporej wielkości sadzonki można kupić w centrach ogrodniczych.

fot. newsfix.pl

fot. newsfix.pl


Lawenda świetnie rośnie na glebach przepuszczalnych, próchniczych o dużej zawartości wapnia. Oprócz właściwej gleby potrzebuje odpowiedniego nawozu ( gotowy w płynie dostaniemy w sklepach ogrodniczych) i nie toleruje towarzystwa chwastów. Czeka nas regularne odchwaszczanie!

Na szczęście tylko do momentu, kiedy się rozrośnie i zagęści, wtedy chwasty nie mają szans. Aby kwitła obficie i rozkrzewiała się wymaga systematycznego przycinania. W pierwszym roku po posadzeniu do połowy , a w kolejnych latach po kwitnieniu tniemy kwiatostany z 10 cm pędu na którym rosły. Podlewamy umiarkowanie, przecież pochodzi z upalnego południa i świetnie sobie radzi. Suszone kwiatostany i gałązki możemy wykorzystać w domu do nadawania zapachu w szafie, łazience…

Powodzenia w uprawie

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry