Telewizja Polska (TVP) jeszcze bardziej popularna na YouTube

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, HUMOR, KONCERTY, KONWERGENCJA, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA, SERIALE TV, TELEWIZJA

Czerwiec był kolejnym udanym miesiącem Telewizji Polskiej na YouTube. W raporcie YouTube Trends, opracowanym przez firmę Sotrender, kanal iTVP znalazł się w czołówce najlepszych w kategorii Stacje i kanały TV. W tym segmencie rynku we wszystkich pięciu podkategoriach był w ścisłej czołówce.
tvp-youtube
W dalszym ciągu najchętniej oglądane są występy kabaretów. W czerwcu skecz Paranienormalnych „Y Factor” z festiwalu w Opolu zanotował blisko 200 tys. odsłon. Był tym samym najlepiej odtwarzanym materiałem wideo w ostatnim miesiącu, zamieszczonym na kanale stacji telewizyjnej. Nadal popularny pozostaje hit maja 2014, skecz „Zarost tu i tam” Ani Mru Mru, który jest drugim najchętniej oglądanym klipem w tym segmencie rynku.

W pozostałych kategoriach TVP również uplasowała się w ścisłej czołówce. Kanał iTVP zdobył pierwsze miejsce w kategorii interaktywności, a w liczbie odsłon w przeliczeniu na jednego subskrybenta zajął drugie miejsce, podobnie w kategorii aktywności. W kategorii liczba subskrybentów iTVP okazał się być trzecim najchętniej subskrybowanym kanałem telewizyjnym w Polsce.

– Jasna i przejrzysta budowa naszego kanału ułatwia użytkownikom odnalezienie najciekawszych materiałów i spędzanie czasu na iTVP. Notujemy regularny wzrost subskrybentów oraz komentarzy pod klipami. Nasze materiały budują zaangażowanie. To dla nas najważniejsze – mówi Marcin Oziewicz, dyrektor Ośrodka iTVP HD.

A Marcin Ordon, szef redaktorów odpowiedzialnych za YouTube w Ośrodku iTVP HD podkreśla: Nasza oferta jest na tyle różnorodna, że każdy znajdzie tu coś dla siebie: zaczynając od rozrywki, kończąc na kulturze i publicystyce. Spory udział w naszej ofercie stanowią materiały przygotowywane przez redakcję iTVP. W tej chwili – już blisko 300 klipów. Oficjalny kanał Telewizji Polskiej na Youtube (www.youtube.com/itvp) odnotował od początku istnienia ponad 152 miliony odsłon i ma ponad 80 tysięcy subskrybentów. Odpowiada za niego redakcja interaktywna Ośrodka iTVP HD.

źródło: TVP

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry