Letnie plagi – muszki owocówki !

AKTUALNOŚCI, DOM I OGRÓD, POLSKA, STYL ŻYCIA

Sezon na nasze ulubione owoce i warzywa w pełni. Często jednak nie możemy cieszyć się ich smakiem bez uciążliwego towarzystwa muszek owocówek. Ich receptory węchowe pozwalają z odległości kilkunastu metrów wyczuć woń etanu i octanu etylu, które są produktami fermentacji zachodzącej w owocach.

sxc

sxc


Zwykle stawiamy sobie pytanie skąd ich tyle się bierze? Niestety, sami przynosimy do domu ich jajeczka wraz z owocami i warzywami. Dorosłe muszki zwabiamy zapachami przez otwarte okna.
Jak się pozbyć tego uciążliwego towarzystwa?

Dokładnie myjmy owoce po przyniesieniu do domu, nadpsute usuwamy od razu. Często opróżniajmy pojemnik do którego wrzucamy odpadki z kuchni. Owoce i warzywa przechowujmy w lodówce lub pod szczelnym przykryciem. Dbajmy tez o czystość zlewu, pojemnika na odpady i blatów kuchennych.

Jeśli mimo dbałości pojawi się to nieproszone towarzystwo , ustawmy na nie pułapki. Do słoiczka wkładamy kawałki owoców, otwór zawijamy szczelnie folią (np. spożywczą) i robimy w niej małe otworki tak, aby muszki mogły wejść do środka i tam już pozostać.

Dostępne w handlu aerozole przeciw muszkom używałabym w ostateczności i z daleko idącą ostrożnością.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry