Czy rok 2014 jest najgorszy w historii lotnictwa pasażerskiego?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, PODRÓŻE, POLSKA, STYL ŻYCIA, ŚWIAT, WIADOMOŚCI

Po ostatnich zdarzeniach w lotnictwie pasażerskim można zadać sobie pytanie. Czy podróże samolotem stały się nagle niebezpiecznie i czy rok 2014 jest najgorszym w historii? Wedle analiz wykonanych przez Aviation Safety Network nie jest tak źle jak nam się wydaje.

Delta_Air_Lines_Boeing_737-800_cabin

Owszem przerażające jest to, co się stało w ostatnich miesiącach. W bardzo krótkich odstępach czasu mieliśmy aż trzy katastrofy lotnicze, które zabrały życie 465 osób oraz niewyjaśnione do dziś zaginięcie lotu 370 w którym podróżowało 239 pasażerów.

Pomimo tych danych rok 2014 nie należy do najtragiczniejszych. Analizując dane historyczne najgorszym okresem były wypadki z 1972 roku. Zginęło wówczas aż 2429 osób w 55 katastrofach lotniczych. Ubiegły rok 2013 był najbezpieczniejszym w historii. W wypadkach zginęło 265 osób.

Analizując jednak te dane, nie można zapomnieć o ilości podróżujących oraz ilości lotów wykonanych przez linie lotnicze. Stanowią one dość ważny faktor przy określaniu bezpieczeństwa danego środka transportu.

W ubiegłym roku AAR (aviation accident rate), wskaźnik określajacy ilość wypadków na ilość lotów wynosił 0.24 na milion. Czyli na około milion lotów przypadał mniej niż jeden wypadek.

Czy nagle przestaniemy podróżować samolotami, raczej nie. Ostatnie katastrofy wpłyną na pewno na decyzje czy pojechać na wakacje samochodem, autokarem czy jednak samolotem.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry