Telewizor Ultra HD w cenie mieszkania. Skusisz się?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Czy jesteśmy gotowi na telewizor nie z tej ziemi o rozdzielczości 4K? Finansowo zapewne nie, technologicznie też jeszcze nam daleko, a to głównie za sprawą nadawców telewizyjnych, którzy nas nie rozpieszczają. Miernej jakości przekaz satelitarny w rozdzielczości HD, niestety nie będzie tak nieziemsko wyglądał choćby na najnowocześniejszych odbiornikach.
lg-logo
Kilka miesięcy temu podczas targów CES firma LG zaprezentowała swoje nowe dziecko, 105 calowy, zakrzywiony, telewizor o rodzielczości 4K. Wszystko było by wspaniałe gdyby nie cena. Oscyluje ona w granicach ceny nowego mieszkania lub nawet domku w okolicach Wrocławia.

LG wyceniło technologiczne arcydzieło na bagatela 117 tysięcy dolarów amerykańskich. Co otrzyma kupujący? 11 milionów pikseli na ekranie w formacie 21:9 oraz inne najnowsze technologie audio-video. Celem firmy jest stworzenie idealnego kina w domowym zaciszu.

Nie wiem, czy telewizor ten znajdzie wielu odbiorców. Może i dobrze, że producent ograniczył sprzedaż tylko do jednego kraju.

Technologie Ultra HD są niewątpliwie przyszłością telewizji. Może za 10 lat nasze stacje telewizyjne dorosną do tego, że klient oczekuje jakości nie tylko merytorycznej, z nią są ciągle problemy, ale również i technologicznej.

Na razie korzystajmy z naszych telewizorów kineskopowych, HD Ready lub Full HD. Może za jakiś czas doświadczymy adekwatnej jakości do ich możliwości technologicznych.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry