Film dnia: „Żandarm się żeni” z Louisem de Funesem

AKTUALNOŚCI, FILM, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA, TELEWIZJA, Video Brak komentarzy do Film dnia: „Żandarm się żeni” z Louisem de Funesem 609

W ubiegłym tygodniu Louis de Funes obchodził 100 rocznicę urodzin. Dzis na antenie TVP1 o godzinie 20:25 możecie obejrzeć jedną z części filmów o szalonym żandarmie z Saint-Tropez. Tym razem Cruchot postanawia wziąć ślub z Josephą Lefrancois.

Zbliżają się wakacje i na Lazurowe Wybrzeże ciągną rzesze turystów. Aby zapanować nad tłumami, żandarmi z Saint-Tropez otrzymują zadanie przejścia do cywila. Dzięki temu mogą bez przeszkód karać wszelkie przestępstwa. Każdy z funkcjonariuszy ma przydzielone zadanie i własny pseudonim operacyjny, a nad prawidłowym przebiegiem akcji czuwa, z lornetką w ręku, sierżant Ludovic Cruchot (Louis de Funès).

Nieoczekiwanie drogę zajeżdża mu rozpędzony Ford Mustang. Cruchot bez zastanowienia rusza w pościg za samochodem. Kierowcą auta okazuje Josepha Lefrancois (Claude Gensac), ponętna wdowa po pułkowniku żandarmerii, o szerokich koneksjach w wojsku i aparacie państwowym. Cruchot robi jej piekielną awanturę i karze wysokim mandatem, zanim dowiaduje się kim jest kobieta. Od konsekwencji służbowych ratuje go wrażenie, jakie wywiera na Józefinie: jest tak podobny do jej męża nieboszczka, że wdowa zakochuje się w nim od pierwszego wejrzenia. Rozpoczyna się okres romantycznych zalotów. Przy okazji sierżant zatrzymuje groźnego przestępcę, który poprzysięga zemstę.

Tymczasem, zazdrosny o uczucie, komendant Gerber (Michel Galabru) obmyśla chytry plan poróżnienia zakochanych. Miłosnym amorom ojca, przygląda się z niepokojem również Nicole (Geneviève Grad), dorosła córka Cruchota. Sytuację pogarsza fakt, że przyszła macocha myśli, że jest ona dopiero małą dziewczynką.

Na przeszkodzie udanemu związkowi stoi również zbyt niska szarża kandydata na męża. Ambitny sierżant staje więc do egzaminów kwalifikacyjnych na stanowisko komendanta posterunku w Saint-Tropez. Jego najgroźniejszym rywalem jest obecny komendant, Gerber, który wyjątkowo skrupulatnie przygotowuje się do sprawdzianu. Lecz to jeszcze nie koniec problemów Cruchota. Z więzienia ucieka rzeźnik Fredo. Los mieszkańców miasta jest zagrożony. I tutaj, nieoceniona okazuje się pomoc pędzącej na motorze zakonnicy.

źródło: Opis fabuły filmu pochodzi z http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBandarm_si%C4%99_%C5%BCeni

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry