„Podróż na sto stóp” premierowo w nadchodzący weekend

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, POLSKA, ROZRYWKA, Video Brak komentarzy do „Podróż na sto stóp” premierowo w nadchodzący weekend 107

W najbliższy piątek na ekrany polskich kin wchodzi film, będący ekranizacją bestsellerowej powieści, wyprodukowany przez OPRAH WINFREY i STEVENA SPIELBERGA. W reżyserii Lasse Hallströma, twórcy m.in. „Co gryzie Gilberta Grape’a”, „Wbrew regułom” oraz „Czekolady”.

„Podróż na sto stóp oznacza przełomowy moment w życiu, kiedy człowiek zbiera się na odwagę i porzuca to co bezpieczne i znane. Choć nie pokonuje ogromnych fizycznych dystansów, przeżywa niezwykłą duchową przygodę, która zmienia jego dotychczasowe życie na lepsze” Richard C. Morais (autor książki).


Hassan Kadam (Manish Dayal) to prosty i skromny kucharz, który uważa gotowanie za jedną z największych życiowych przyjemności. Jego rodzina, z patriarchą Papą (Om Puri) na czele, musiała wyjechać z rodzimych Indii, by poszukać dla siebie lepszego miejsca na świecie. Postanawiają osiąść w położonym na południu Francji urokliwym miasteczku Saint-Antonin-Noble-Val i założyć restaurację z kuchnią indyjską. Gdy Maison Mumbai, bo tak zostaje ten przybytek smakowych rozkoszy nazwany, zyskuje coraz większą popularność wśród miejscowej ludności, nie jest to w smak dystyngowanej Madame Mallory (Helen Mirren). Jej uhonorowana gwiazdką, w prestiżowym Przewodniku Michelina, restauracja Le Saule Pleurer była dotychczas jedyną przystanią dla wszystkich koneserów dobrego smaku. Co więcej, kobieta, która poświęciła restauracji całe swoje życie, nie potrafi sobie wyobrazić, by kuchnia indyjska mogła w jakikolwiek sposób konkurować z elegancją oraz formą klasycznej kuchni francuskiej.
podroznastostop-premiera-kinowa

Niespodziewane pojawienie się kulinarnego konkurenta na sto stóp (trzydzieści metrów) od Le Saule Pleurer doprowadza Madame Mallory do szewskiej pasji. Między obiema restauracjami wywiązuje się konflikt, który zostaje zażegnany dopiero gdy Madame Mallory uświadamia sobie miłość Hassana do tradycyjnej francuskiej haute cuisine oraz zauważa rosnące uczucie między młodym Hindusem a pracującą w Le Saule Pleurer Marguerite (Charlotte Le Bon). „Podróż na sto stóp” wypełniają smaki całego świata, które rozluźniają języki i przełamują kulturowe bariery, sprawiając, że każdy, kto obejrzy film, będzie natychmiast chciał zaprosić bliskie osoby do restauracji na noc kulinarnych szaleństw. Uznany reżyser Lasse Hallström przedstawia opowieść o starciu dwóch kultur i sposobach myślenia oraz niezwykłej podróży i pasji do gotowania, które zmienią na zawsze życie młodego człowieka.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry