Student prawa przeciwko Facebookowi. Ma szanse na wygraną?

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GIEŁDA, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Jak wszyscy dobrze wiemy z wiadomości, które krążyły przez ostatnie miesiące w różnych znanych światowych magazynach i dziennikach Facebook prawdopodobnie dzieli się naszymi prywatnymi danymi. Z kim? NSA, wykorzystuje je do marketingu, wpływa na nasze emocje itp..

Austriacki student prawa Max Schrems ma zamiar trochę namieszać i postanowił złożyć do sądu austriackiego pozew przeciwko międzynarodowemu gigantowi firmie Facebook. Domaga się zmian w regulaminie i zasadach zarządzania danymi prywatnymi użytkowników na terenie Unii Europejskiej. Dodatkowo żąda 500 euro odszkodowania dla każdego, kto dołączy do pozwu.

Aby ułatwić internautom dołączenie do akcji stworzył specjalną stronę, na której można wypełnić formularz i wziąć udział w pozwie. Znajduje się ona pod adresem www.fbclaim.com. Strona jest dostępna w kilku językach, niestety brakuje języka polskiego.

Facebook ogłosił niedawno rezultaty finansowe za drugi kwartał br. Posiada ponad 1,3 miliarda użytkowników, sprzedaż reklam wzrosła o 61% co spowodowało, że akcje firmy wzrosły do najwyższego w historii poziomu. Aktualnie firma wyceniana jest na prawie 200 miliardów dolarów.

Przyłączycie się do pozwu?

źródło: reuters/russia today

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry