Jibo – Czy ludzie są gotowi na sztuczną inteligencję w domu?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, KOMPUTERY, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE, Video Brak komentarzy do Jibo – Czy ludzie są gotowi na sztuczną inteligencję w domu? 100

Roboty kojarzą nam się głównie z filmów science fiction. Inteligentne,wygadane, ciekawe świata. Tak najczęściej są przedstawiane. Dobrze pamiętamy Numer 5 z filmu pt. “Krótkie Spięcie” czy R2D2 i C3PO z Gwiezdnych Wojen.

Niektórzy naukowcy uważają, że nadszedł już czas na adopcje robota pod własną strzechę. W połowie lipca bieżacego roku rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na produkcję domowego robota o imieniu Jibo. Film przedstawiający prototyp w akcji robi bardzo pozytywne wrażenie.

Wedle twórców, Jibo nie będzie tylko ruszającą się i bełkoczącą bez ładu i składu puszką żelastwa. Specjaliści od robotyki i sztucznej inteligencji zaprogramowali Jibo tak, aby szybko się uczył. Dla potrzeb projektu zostaną stworzone i później udostępnione deweloperom specjalne moduły SDK pozwalające na rozwijanie umiejętności robota.

Jibo będzie zarządzany za pomocą systemu operacyjnego Linux w wersji Ubuntu. Cena specjalna dostępna dla osób wspierających projekt przez serwis indiegogo.com wynosi 499 dolarów.

Wysyłka pierwszych egzemplarzy odbędzie się w okolicach września 2015 roku.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry