Sierpień w ogrodzie to początek zbierania plonów.

AKTUALNOŚCI, DOM I OGRÓD, POLSKA, STYL ŻYCIA

Zbieramy cebulę, gdy tylko zaczyna się załamywać jej szczypior. Cebula słabo się przechowuje, gdy zbyt długo przetrzymujemy ją w ziemi (zwłaszcza w okresie znacznych opadów).

W sierpniu rozpoczynamy zbiory kapusty, brokułów, papryki , czosnku. Zbierania czosnku lepiej nie opóźniać, gdyż wtedy łatwo odpadają łuski okrywające główkę. Na początku sierpnia przystępujemy do siewu szpinaku na zbiór jesienny. Od połowy sierpnia można wysiewać rzodkiewkę.

Jeszcze w pierwszych dniach sierpnia można wysiać koper. Aby przyśpieszyć kiełkowanie i wschody, przed siewem należy moczyć nasiona w wodzie o temperaturze około 20 stopni przez 24 godziny.

Jeśli mamy rozsadę sałaty kruchej, to sierpień jest dobrym terminem wysadzenia jej do gruntu.

W sierpniu nie należy dopuszczać do zbyt dużych wahań wilgotności gleby w uprawie pomidorów, gdyż zbyt obfite podlanie ( obfity deszcz) po dłuższym okresie suszy powoduje pękanie i porażenie suchą zgnilizną wierzchołkową. Pomidory zbieramy, gdy się całkowicie wybarwią, wtedy cudownie pachną i smakują. Pamiętajmy o usuwaniu liści porażonych przez choroby. Odmianom wysokim uszczykujemy wierzchołki.

Na grządki po zbiorze ogórków, cebuli itp. warto wysiać poplon na nawóz zielony i trzeba pamiętać o podlewaniu.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry