Spadochron do biletu podczas następnej podróży?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, NAUKA, ŚWIAT

Zapewne nie raz zastanawialiście się dlaczego w samolotach pasażerskich nie ma spadochronów. Ja myślałem o tym wielokrotnie, ponieważ odczuwam strach przed lataniem i posiadanie choćby minimalnej kontroli nad moim życiem napewno zmniejszyło by niepokój podczas podróży.

Czasy się zmieniają i możliwe, że całkiem niedługo doczekamy się dnia gdy każdy pasażer wraz z biletem dostanie mały woreczek o wadze kilkuset gramów w którym znajdować się będzie spadochron.

Do tego faktu mogą przyczynić się wieloletnie badania chińskiego naukowca profesora Gao Chao. Wynalazł on bowiem bardzo lekki materiał, który z powodzeniem będzie można wykorzystać do stworzenia nalżejszego na świecie spadochronu. Do wynalezienia „aerożelu” przyczyniły się fundowane przez chiński rząd wieloletnie badania.

W wywiadzie dla South China Morning Post profesor Chao powiedział m.in, że zaopatrzenie wszystkich 300 pasażerów najpopularnieszego samolotu pasażerskiego Boeing 777 dodałoby jedynie 60 kilogramów masy. To bardzo niewiele biorąc pod uwagę to, że całkowita masa samolotu z pasażerami i ładunkiem może mieć aż trzysta ton. Pasażerowie mogliby go mieć zawsze przy sobie bez większych problemów.

Szansa na rozwój tej technologii jest olbrzymia a sam wynalazca widzi w niej bardzo duży potencjał nie tylko w lotnictwie.

Powiązane wpisy

  • BobaFettysz

    Pomysł zacny, ale trzeba by zautomatyzować ewakuacje, inaczej skończy się ratowaniem „ważnych i ważniejszych” i bohaterskimi czynami pokroju „nie pchaj się babo z tym dzieckiem, jestem prezesem po dwóch małżeństwach!”


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry