Wirus Ebola zaczyna się rozprzestrzeniać po Afryce

AKTUALNOŚCI, NAUKA, PODRÓŻE, ŚWIAT

Sierra Leone, Guinea i Liberia mają coraz większe problemy z walką z wirusem Ebola. Jak donosi CNN w wywiadzie z pracownikiem medycznym sytuacja nie jest opanowana. Wedle osób przebywających na miejscu epidemii, potrzebna jest natychmiastowa pomoc międzynarodowych służb medycznych oraz WHO, gdyż lokalne organizacje medyczne nie dają już rady.

Jednym z wielu problemów ciągłego rozprzestrzeniania się wirusa są tragiczne warunki sanitarne i specyficzne dla tego rejonu obrządki pogrzebowe. Pogrzeb w rejonach opanowanych przez epidemie wiąże się między innymi z dotykaniem ciała zmarłego. Problem w tym, że ciała przed pochówkiem nie są dezynfekowane i mogą posiadać wirusa na ciele (np. wymiocini chorego lub krew). Do zarażenia w ten sposób nie jest daleko.

Ostatnio niepokojącą sprawą są ucieczki zarażonych osób z klinik w których są leczone. Ponadto wielu nie szuka lub nie ma możliwości znalezienia pomocy wśród specjalistów, których i tak jest niewielu.

Do dziś w wyniku epidemii wirusa zmarło około 900 osób. Wirus nie dotyka już tylko Sierra Leone, Guiney i Liberii. Zanotowano już przypadek w Nigerii oraz w Arabii Saudyjskiej.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry