„Leather Heart Project” nowy projekt społeczności LGBT

STYL ŻYCIA, ZDROWIE I URODA

W mediach, gdy podejmowane są tematy związane z polską społecznością LGBT najczęściej czytamy coś negatywnego. Nie wiadomo dlaczego na głównych stronach portali internetowych widzimy płonącą tęczę lub inne negatywne drwiące opinie. Na szczęście w środowisku LGBT dzieją się również pozytywne akcje, które warto promować.

W tym roku powstał nowy projekt Stowarzyszenia Leather Poland o nazwie „Leather Heart Project”, mający na celu promocje zdrowia wśród społeczności LGBT. Inicjatorem akcji i jej głównym ambasadorem jest tegoroczny zwycięzca wyborów na Mr Leather Poland 2014 – Mike Stu.

Misja Mike’a Stu, jak to opisał na stronach akcji, jest bardzo konkretna:

Moją misją jest wzbudzać ciekawość, odwagę i odpowiedzialność w środowisku LGBT w poznawaniu świata poprzez nowoczesną edukację opartą na pasji, otwartości i partnerstwie. Za zadanie stawiam sobie radykalne zmniejszenie nowych zakażeń wirusiem HIV w Polsce, ponieważ odmawiam przyjęcia HIV jako czegoś nieuniknionego. Poprzez informację, edukację i bezpośrednią pomoc wynikającą z tego projektu, konfrontuję HIV w społeczności najbardziej narażonej na zakażenie, jednocześnie promując wizerunek skórzanego mężczyzny, który jest dumny z tego kim jest, szanuje tradycję, kulturę i skórzany styl życia, pokazuje jego różnorodność, historię i służy pomocą w poznawaniu skórzanego świata.

Pod adresem http://www.leatherheart.info można znaleźć wiele przydatnych informacji pozwalających zapoznać się ze statystykami dotyczącymi wirusa HIV, gdzie szukać pomocy, w jaki sposób się zabezpieczać. Mam szczerą nadzieję, że media zaczną zwracać uwagę na pozytywne inicjatywy środowiska LGBT w najbliższej przyszłości.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry