Sześć nagród dla SONY w konkursie EISA 2014

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Nagrody EISA są wyrazem uznania dla zaawansowanych technologii telewizorów, obrazu cyfrowego, kina domowego i urządzeń mobilnych. Dowodzą również pomyślnego zaangażowania Sony w tworzenie niezawodnych, wygodnych w użyciu produktów o wysokiej jakości.

Lista produktów, które zdobyły nagrody:

Europejski profesjonalny systemowy aparat kompaktowy roku 2014–2015: α7R
Europejski aparat kompaktowy roku 2014–2015: DSC-RX100 III
Europejska kamera roku 2014–2015: FDR-AX100
Europejski telewizor 4K Ultra HD roku 2014–2015: KD-65X9005B
Europejski tablet roku 2014–2015: Xperia™ Z2
Europejskie cyfrowe źródło roku 2014–2015: HAP-Z1ES


Europejski profesjonalny systemowy aparat kompaktowy roku 2014–2015: α7R

Dzięki umiejętnemu upakowaniu 35 mm pełnoklatkowego przetwornika do tak małego bezlusterkowca, Sony stworzyło pierwszy na świecie systemowy aparat kompaktowy z pełnoklatkową matrycą w niezwykłej cenie. Dzięki 36 mln pikseli bez antyaliasingowego filtra, Alpha 7R ma bardzo wysoką rozdzielczość, obecnie najwyższą wśród kompaktowych aparatów systemowych, a procesor BIONZ X Sony umożliwia uzyskanie wysokiej czułość do ISO 25 600, przy stosunkowo niskim poziomie szumu. System AF, oparty na detekcji kontrastu, jest szybki i skuteczny, a super wizjer elektroniczny oraz 3-calowy uchylny ekran jasno i wyraźnie wyświetlają kadrowany obraz. Zdalne nagrywanie i bezprzewodowa transmisja obrazu są również dostępne dzięki wbudowanym modułom Wi-Fi i NFC.

Europejski aparat kompaktowy roku 2014–2015: DSC-RX100 III

Cyber-shotem DSC-RX100 III firma Sony poprawiła aparat, który i tak był już jednym z najlepszych kompaktowych aparatów na rynku. Przy zachowaniu wysokiej rozdzielczości 20-to milionowego, 1-calowego przetwornika CMOS swojego poprzednika, w RX100 III udało się wbudować niezwykły, wysokiej jakości (1,44 milionów punktów), wyskakujący na żądanie wizjer elektroniczny, zachowując tę samą kieszonkową wielkość korpusu. Jasny (f/1,8-2,8) obiektyw aparatu Zeiss Vario-Sonnar T* ma zakres ogniskowych, który odpowiada obiektywom 24-70 mm dla małego obrazka, który razem z procesorem obrazowym BIONZ X gwarantuje uzyskanie zdjęć o wysokiej rozdzielczości i niskim poziomie zaszumienia nawet w słabych warunkach oświetleniowych. RX 100 III ma również: uchylany, do 180 stopni, 3 calowy ekran WhiteMagic LCD o rozdzielczości 1,23 mln punktów; wbudowany filtr ND (3 EV); możliwość rejestracji filmów full HD oraz moduł Wi-Fi/NFC umożliwiający zarówno bezprzewodowe dzielenie się zdjęciami jak i sterowanie aparatem z poziomu tabletu lub smartfona.

Europejska kamera roku 2014–2015: FDR-AX100

Kamera Sony ma rozbudowany zestaw funkcji i umożliwia posiadaczom telewizorów 4K Ultra HD nagrywanie własnych materiałów 4K. Mimo zwartej, lekkiej konstrukcji odznacza się wysoką jakością użytych podzespołów i stanowi nowoczesne narzędzie twórcze w warsztacie filmowca. Obiektyw Carl Zeiss Vario-Sonnar T*, współpracujący z przetwornikiem obrazu CMOS Exmor R typu 1″, zapewnia 12-krotny zoom optyczny. Pełniejsza kontrola nad obrazem to zasługa kilku trybów nagrywania, trzech ustawień filtra ND i łatwych w użyciu funkcji, których normalnie należałoby raczej szukać w sprzęcie profesjonalnym. Profesjonalny procesor obrazu BIONZ X umożliwia zapis filmów 4K przy 25 kl./s, filmów Full HD w formacie XAVC S przy 50 kl./s oraz materiału przeznaczonego do odtworzenia w zwolnionym tempie, którego rejestracja odbywa się przy 100 kl./s. Maksymalną przyjemność z użytkowania kamery FDR‐AX100E zapewniają takie elementy wyposażenia, jak wizjer OLED, łączność Wi-Fi/NFC, stabilizator obrazu SteadyShot czy tryby tematyczne. Niedosyt materiałów 4K? To już przeszłość…

Europejski telewizor 4K Ultra HD roku 2014–2015: KD-65X9005B

Rozmiar, dźwięk i rozdzielczość Ultra HD w jednym, niecodziennym urządzeniu: telewizor Sony KD-65X9005B spełni oczekiwania każdego, kto pragnie emocjonującej domowej rozrywki na najwyższym poziomie. Ten 65-calowy model LED umożliwia oglądanie zarówno materiałów 4K, jak i własnych filmów, zdjęć, nagrań z płyt Blu-ray i programów telewizyjnych. Imponuje przy tym poziomem kontroli, jaką ma użytkownik nad systemem interpolacji obrazu. Unikatowa technologia Sony Triluminos gwarantuje reprodukcję szerokiego zakresu naturalnych i realistycznych barw. Doskonały kontrast to z kolei zasługa przetwarzania X-tended Dynamic Range. Obsługę wszystkich przewidywanych obecnie standardów 4K zapewni łącze HDMI 2.0, wbudowany dekoder HEVC i zgodność z HDCP 2.2. Na uwagę zasługuje także dźwięk. Konstrukcja „Wedge” i udoskonalone głośniki Magnetic Fluid pozwalają uzyskać autentyczny bas i czyste tony wysokie. Takiej jakości brzmienia nie zapewnia żaden inny telewizor, a jeśli komuś marzy się dodatkowa dawka basu, Sony oferuje subwoofer bezprzewodowy SWF-BR100.

Europejski tablet roku 2014–2015: Xperia Tablet Z2

Tak smukły, tak zgrabny, z taką klasą… Sony Xperia Z2 to niekwestionowany zwycięzca konkursu EISA. Tablet urzeka użytkownika jakością obrazu na 10,1-calowym ekranie LCD IPS o rozdzielczości 1920×1200 pikseli, który zapewnia żywe kolory, głęboką czerń i wyjątkową szczegółowość. Nadzwyczajna szybkość działania to zasługa czterordzeniowego procesora Qualcomm Snapdragon 801 taktowanego zegarem 2,3 GHz. Tablet jest wyposażony w 3 GB pamięci RAM i system operacyjny Android 4.4. Doskonale sprawdza się przy korzystaniu z mobilnego Internetu. Jego zalety nie kończą się jednak na prostej obsłudze i dużej wydajności przy odtwarzaniu filmów Full HD i grach: tablet spełnia również wymogi klasy ochrony IP58 (wodoodporność przez 30 minut przy zanurzeniu w słodkiej wodzie na głębokość 1,5 m), a jego superwydajny akumulator o pojemności 6000 mAh wystarcza na przeszło 13 godzin rozrywki audiowizualnej.

Europejskie cyfrowe źródło roku 2014–2015: HAP-Z1ES

Korporacja odpowiedzialna za postawienie takich kamieni milowych w historii audio, jak Walkman, CD i SACD, podejmuje kolejną inicjatywę w sektorze hi-fi, odzyskującym dawną popularność. Na czele nowych komponentów „hi-res” pojawia się cyfrowy odtwarzacz plików HAP-Z1ES zawierający twardy dysk 1 TB; powiększenie pamięci umożliwia port USB.

HAP-Z1ES łączy się z domową siecią przez Ethernet lub Wi-Fi i odbiera radio internetowe na platformie vTuner, pliki odtwarza bezpośrednio z własnego napędu, co zapewnia stałą jakość i niezależność od sytuacji w sieci. Dynamiczny i przestrzenny dźwięk HAP-Z1ES może stać się słodszy dzięki zastosowaniu trybu upsamplingu DSD, wybieranego przez użytkownika. Perfekcyjne źródło cyfrowe dla wszystkich materiałów wysokiej rozdzielczości.

źródło: SONY

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry