Pirat filmowy był „szybki” a teraz jest „wściekły”. Czeka go prawie 3 lata za kratkami.

AKTUALNOŚCI, FILM, INTERNET, Redakcja poleca, ROZRYWKA, STRONY WWW, ŚWIAT

Nie wiadomo co spowodowało, że Philip Danks dwudziestoparolatek z Wielkiej Brytanii nagrał w kinie a potem udostępnił w sieci film „Szybcy i Wściekli 6”. Zapewne chciał się popisać przed znajomymi i coś tam zarobić. Teraz nie jest mu do śmiechu. Za swoje wyczyny powędruje za kratki na prawie trzy lata.

Czy tak wysoka kara ma uzasadnienie? Jak oszacowano, straty Universal Pictures, dystrybutora filmu mogą sięgać nawet 4 milionów dolarów. Skąd taka suma? Film praktycznie w dniu premiery pobrało prawie 800 tysięcy internatów.

Jak stwierdził sąd oskarżony osobiście zarobił na tym procederze około 1600 dolarów. Ponoć sprzedawał film za około 2,5 dolara/kopia.

Zapewne zastanawiacie jak namierzono nieposłusznego wielbiciela darmowych filmów? Otórz zawarty w filmie tag Thecod3r był również wykorzystany na popularnym serwisie randkowym. Kilka dni po weryfikacji zawitała w jego domu policja. Cała akcja trwała kilka dni w 2013 roku.

Więc jeśli planujecie zabawić się w kamerzystów następnym razem w jak będziecie w kinie dobrze to przemyślcie. Może nie jesteśmy w Wielkiej Brytanii, ale prawo w Polsce także was może dopaść.

źródło; yahoo uk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry