Samsung wykrzywia telewizory „na maxa” podczas IFA 2014

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, Redakcja poleca, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Na targach IFA 2014 firma Samsung przedstawiła największy wybór wygiętych telewizorów i produktów audio, w tym 17 telewizorów FHD, UHD i LED o przekątnej od 48 do 105 cali – najdłuższej na świecie przekątnej zastosowanej w wygiętym telewizorze UHD wprowadzonym na rynek europejski w lipcu.

105-calowy wygięty telewizor UHD jest największym na świecie przedstawicielem tej grupy wyposażonym w panoramiczny ekran o proporcji 21:9, który pozwala użytkownikom doświadczać pełni wrażeń kinowych w domu. Imponująca rozdzielczość ekranu tego telewizora wynosząca 11 milionów pikseli (5120 X 2160) pięciokrotnie przewyższa ilość detali, prezentowanych na telewizorach Full HD.

fot. samsung

fot. samsung


Co więcej, wszelkie wyświetlane treści są dostosowywane do standardu UHD. Ponadto, opatentowana technologia jakości obrazu firmy Samsung – Peak Illuminator – rozróżnia niuanse jasności i zwiększa kontrasty, co powoduje poszerzenie zakresu jasności na ekranie i daje bardziej szczegółowy obraz nawet w przypadku ciemnych scen. Zakrzywiony telewizor Samsung 105” UHD jest wyposażony w potężne wbudowane głośniki, a dzięki nowemu wzornictwu Timeless Gallery stanowi też znakomite uzupełnienie każdego wnętrza.

Samsung zaprezentował także rewolucyjny telewizor Bendable UHD – pierwszy i największy na świecie telewizor z wyginanym ekranem przeznaczony na rynek europejski. Telewizor Samsung Bendable UHD wyposażony we wszechstronny i przykuwający wzrok ekran UHD o przekątnej 105” i współczynniku obrazu 21:9 płynnie zmienia się z płaskiego w zakrzywiony, dzięki czemu użytkownicy mogą oglądać telewizję zgodnie z własnymi upodobaniami i w najlepszej jakości. Ten nowy model firmy Samsung zbudowano zgodnie z projektem Timeless Gallery, a krzywiznę ekranu dopasowano do krzywizny koła o promieniu 4,2 m. Jest on także wyposażony w funkcje UHD Dimming i UHD Upscaling UHD Dimming i UHD Upscaling pozwalające cieszyć się na znakomitą jakość obrazu.

  • justin

    Wygląda jak tablica w szkole ehehe. JA kupiłem sobie bravie 50cali w media expert niedawno. żyleta, nie ma co 🙂 fajnie że można za to wygrać bilety na mecz z niemcami na narodowym. info jest na ich fejsie


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry