iPhone 6 i iPhone 6 Plus już są! Kosztować będą …

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, MOBILE, POLSKA, Redakcja poleca, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Podczas dzisiejszej prezentacji firma Apple przedstawiła dwa nowe modele telefonu iPhone. Są nimi iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus. Pierwszy z nich wyposażony jest w ekran o przekątnej 4,7 cala (1334×750 o zagęszczeniu 326ppi) drugi natomiast o przekątnej 5,5 cala (1920×1080 o zagęszczeniu 401ppi).
grubosc-apple-iphone6

landscape-homescreen

Dzięki tak dużym wymiarom wersji 6 Plus istniała możliwość zaprojektowania systemu operacyjnego iOS8, tak aby funkcjonował on również w wersji horyzontalnej. Pozwala to na przedstawienie na ekranie większej ilości danych. Tym samym uległy zmianie aplikacje takie jak Poczta,Pogoda i inne.
landscape-iphone6plus
iphone-landscape-mail
Zarówno wersja 6 jak i 6 Plus została wysposażona w nowy procesor A8, który dla porównania z oryginalnym iPhonem z 2007 roku jest aż 50 razy szybszy. Ponadto procesor graficzny zawarty w najnowszych smartfonach pozwoli na niespotykane dotąd przeżycia w grach komputerowych.

Zawarty w iPhone 6 aparat fotograficzny ma 8 megapikselową matrycę (1.5µ pixels, ƒ/2.2 aperture) oraz całkowicie nowy sensor. Pozwala on na wykonywanie zdjęć zbliżonych jakością do aparatów DSLR.

Unowocześniona została również aplikacja do nagrywania filmów. Teraz będzie można wykonywac nagrania FULL HD z prędkością 60 klatek na sekundę. Wprowadzono również możliwość nagrywania filmów w spowolnineniu (120 lub 240 klatek na sekundę)

Najnowszy iPhone jest obsługiwany przez iOS w wersji 8, który będzie dostępny już od 17 września jako darmowy upgrade dla wszystkich telefonów iPhone od 4S lub nowszych.

Sprzedaż nowych modeli rozpocznie się 19 września w wybranych państwach (zobacz zdjęcie poniżej)
iphone6-dostepnosc-panstwa

Ceny jak na razie znane są dla USA i będą kształtować się w granicach od 199 dolarów do 499 dolarów przy kontraktach dwuletnich z firmami telekomuniacyjnymi.

iphone6- cena

iphone6plus-cena

Jak na razie nie wiadomo kiedy nowe telefony pojawią się na polskich półkach sklepowych jak i u operatorów.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry