XBOX One ma świetne wyniki sprzedaży w Polsce

CIEKAWOSTKI, GADŻETY, KOMPUTERY, Redakcja poleca, TECHNOLOGIE

Jak informuje Microsoft, wyniki sprzedaży urządzeń Xbox One w trakcie pierwszego weekendu po wprowadzeniu konsoli do oficjalnej sprzedaży potwierdzają popularność marki Xbox w Polsce.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni ze sprzedaży nowej konsoli Xbox One” – mówi Tomasz Siedlecki, Dyrektor ds. Marketingu RTV Euro AGD – „Według informacji, które otrzymaliśmy jesteśmy liderem w jej sprzedaży. Dobry rezultat jest wynikiem m.in. przedsprzedaży prowadzonej przez nasz sklep internetowy euro.com.pl, gdzie nasi klienci otrzymywali przy zakupie dodatkową grę. Jesteśmy przekonani, że wraz z pojawieniem się takich oczekiwanych tytułów jak FIFA 15, Forza Horizon 2 czy Assassin’s Creed: Unity sprzedaż jeszcze wzrośnie.”

xbox-za-1699
Sytuacja na rynku jest od początku tego roku dla marki Xbox bardzo korzystna. Wyniki pierwszego weekendu sprzedaży konsol Xbox One wiążą się z silną pozycją Xbox 360, dla której obecny rok jest kolejnym okresem niesłabnącej popularności. Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez agencję badania rynku GfK Polonia, w miesiącach styczeń-lipiec tego roku, konsole Xbox osiągnęły udział rynkowy w sprzedaży ilościowej na poziomie 37,8% w kategorii konsol stacjonarnych wszystkich generacji.
xbox-za-1999

„Wyniki sprzedaży konsol Xbox One w trakcie pierwszego weekendu po premierze pokazują siłę marki Xbox w Polsce oraz zainteresowanie konsumentów urządzeniem oferującym tak wszechstronną rozrywkę. Mając na uwadze, że główne działania promocyjne są dopiero przed nami, można spodziewać się bardzo dobrych wyników sprzedaży do końca roku. Dziękujemy graczom za ich ciągłe wsparcie dla marki Xbox w Polsce.” – powiedział Jakub Mirski, Marketing Manager marki Xbox w Microsoft.

Konsola Xbox One zawdzięcza swoją popularność wśród nabywców nie tylko dzięki zaawansowanym funkcjom samego urządzenia, ale przede wszystkim ofertą rozpoznawalnych i popularnych wśród różnych grup konsumentów marek gier – tak dostępnych na wyłączność dla Xbox One, jak i gier innych wydawców. Od dnia premiery, w katalogu tytułów na wyłączność dostępne są gry Forza Motorsport 5, Ryse: Son of Rome, Dead Rising 3, Kinect Sports Rivals oraz Dance Central Spotlight. Już w październiku ofertę uzupełnią Forza Horizon 2 i Sunset Overdrive, na listopad przypada natomiast premiera sagi Halo: The Master Chief Collection. Do końca roku posiadacze konsol Xbox One będą mieli też zapewniony szeroki wybór gier różnych gatunków od największych światowych wydawców, wśród nich najpopularniejszą grę piłkarską FIFA 15, nowe gry z serii Assassin’s Creed i Call of Duty czy przebojowe Grand Theft Auto V.

Xbox One jest oferowany w dwóch, specjalnych zestawach premierowych z konsolą wyposażoną w dysk twardy o pojemności 500GB, odtwarzacz Blu-Ray oraz łączność bezprzewodową Wi-Fi. Każdy zestaw zawiera również próbny, 14-dniowy dostęp do usługi Xbox Live Gold. Wraz z konsolą Xbox One, w pakiecie znajdują się również najpopularniejsze gry: zestaw z FIFA 15 i Forza Motorsport 5 dostępny jest w orientacyjnej cenie 1699 zł, a zestaw z sensorem Kinect i grami FIFA 15 i Dance Central Spotlight w cenie 1999 zł.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry